Son zamanlarda devlet tarafından yapılan ödemelere bir yenisi daha eklendi. Nakit sıkıntısı çeken bireylere devlet özellikle son zamanlarda yaptığı ödemelerle nakit sıkıntısını gidermeye çalışmaktadır. Engelli yakını olan ve engelli yakınına bakan bireylere 1226 TL ödeme yapılacağı duyuruldu. Devlet tarafından verilen şartlar karşılandığı takdirde düzenli bir şekilde ödeme yapılmaktadır.

Yapılan ödemeler yüzde 40 ve yüzde 60 arasında engeli olan vatandaşın yakını olanlara ya da yakını engelli olan vatandaşın 18 yaşını doldurmuş olması gerekirken ayrıca engelli olan kişinin sürekli yanında olması gerekir. Tüm bu şartlar sağlandığı zaman engelli yakını olan kişilere 1226 TL ödenecektir. Elbette yapılan ödeme kişinin yüzde kaç engelli olduğuna göre değişiklik göstermekle beraber 1226 TL ödeme yüzde 60 engeli olan kişilere verilmektedir.

1226 TL Ödeme Nasıl Alınır?

Engelli yakını olan ve yakınına bakan kişiler e-devlet üzerinden başvuru yaptıkları zaman aylık olarak 1226 TL ödeme alabilmektedir. Engelli durumuna göre yapılan ödeneklerde azalma yada artış olması beklenebilmektedir. Başvuru yapmak isteyen kişiler TC Kimlik Numarası ve şifresiyle e-devlet platformuna giriş yaparak başvurusunu yapabilmektedir. Bu doğrultuda engelli yakını olan vatandaşlar her zaman ödeneğini alarak temel ihtiyaçlarını rahatlıkla karşılayabilmektedir.

1+1 2+1 3+1 Fark Etmez! Bu Devlet Desteğiyle Bedavaya Ev Sahibi Olabileceksiniz 1+1 2+1 3+1 Fark Etmez! Bu Devlet Desteğiyle Bedavaya Ev Sahibi Olabileceksiniz

Engelli yakını olan kişilere 3 ayda bir şekilde devlet tarafından ödenen ödenekler 1226 TL şeklinde PTT üzerinden yatırılmaktadır. Hem e-devlet üzerinden başvuru yapabilecek hem de onaylandığı takdirde parayı hesabınıza alabileceksiniz. Engelli yakını olan kişinin yüzde kaç engelli olduğuna göre alacağı ücret değişse de 1226 TL olan ücret yüzde 60 engelli olma durumunda yakınının alacağı ücret 1226 TL tutarında olmaktadır. Kısa süre içerisinde başvurunuzu yaparak engelli yakını olduğunuzu ispat ederek ödemeden kolayca faydalanabilirsiniz.