Devlet, kesenin ağzını açtı. İhtiyaç sahibi vatandaş sayısı giderek arttığından dolayı ihtiyaç sahibi vatandaşlar, sunulan kampanyalara katılım sağlayarak 1410 TL ödeme alabilecek. E-devlet üzerinden başvuru yapıldığı takdirde başvurusu onaylanan kişinin hesabına 1410 TL yatırılmaktadır.

PTT Üzerinden 1410 TL Alabilirsiniz

Ekonomik yönden sıkıntı yaşayan vatandaşlara elini uzatan devlet yardım etmeye devam ediyor. Devlet tarafından yapılan ödemelere bir yenisi daha eklendi. Yapılan ödemeler arasında yer alan 1410 TL’lik yardım desteği sayesinde vatandaşlar ekonomik yönden sıkıntılarını giderebilecekler. Özellikle faturası yüksek gelen vatandaşlar fatura ödemesiyle ilgili olan bu kampanyaya katılım sağlamak adına PTT üzerinden başvurularını yapabilecekler. Verilen 1410 TL ödemeden faydalanmak için tek şart TC Vatandaşı olmak ve gelir miktarının da düşük olması gerekir. Yüksek gelire sahip olan aileler ihtiyaç sahibi olmadığından dolayı verilen ödemeden faydalanamamaktadır.

ŞOK 25 Mart Kataloğu Sadece 2 Gün O Ürünler Raflarda Olacak ŞOK 25 Mart Kataloğu Sadece 2 Gün O Ürünler Raflarda Olacak

Vatandaşlara verilecek olan destek hane başına verileceğinden dolayı hane içindeki gelir dikkate alınacaktır. Hane içerisindeki gelirin düşük olup olmadığı asgari ücrete göre hesaplandığından dolayı evin içerisine giren gelirin asgari ücretin üçte birinden düşük olması gerekiyor. Tüm bu şartları karşılayan vatandaşlar gerek PTT üzerinden gerek ise e-devlet üzerinden fatura desteğine başvuru yaptığı takdirde başvurusu onaylanırsa fatura desteği hesaplarına otomatik olarak yatırılacaktır.