Giderek artış gösteren maliyetler sebebiyle pek çok kişi maddi yönden sıkıntı yaşamaktadır. Hal böyle olunca da belediyelere büyük görev düşecektir. Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından toplu taşıma ücretiz hale getirildi.

İlk-Ortaokul-Lise Öğrencisi olan Ebeveyne Aylık Maaş Ödemeleri Başladı İlk-Ortaokul-Lise Öğrencisi olan Ebeveyne Aylık Maaş Ödemeleri Başladı

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş tarafından toplu taşımanın ücretsiz olduğu duyuruldu. Mansur Yavaş tarafından yapılan açıklamada sosyal yardıma alan ailelerimizin ortaokul ve lise düzeyinde eğitim gören çocuklarına 50 binişlik abonman desteğine başladık diyerek duyurdu. Resmi sosyal medya hesabı üzerinden açıklama yapan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı mansur Yavaş tarafından:

“Eğitimde fırsat eşitliği sağlamak, bir evladımızın gülüşüne tüm dünyayı sığdırabilmek için tüm çabamız. Sosyal yardım alan ailelerimizin ortaokul ve lise düzeyinde eğitim gören çocuklarına 50 binişlik abonman desteğine başladık” denildi.