Kahramanmaraş merkezli gerçekleşen depremde 11 ilde etkilendi. Etkilenen illerde okulların açılışı ertelendi. Hal böyle olunca okula giden kişiler tarafından okullar ne zaman açılıyor diye sorulmaya başlandı. Konuyla ilgili Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer açıklama yaptı.

Okulların ne zaman açılacağı merak içerisinde araştırılmaktadır. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer tarafından okulların açılış tarihiyle ilgili açıklama yapıldı. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Adana Güvenlik ve Acil Durumlar Koordinasyon Merkezi’nde yaptığı açıklamada deprem bölgelerinde çadır, konteyner, prefabriklerde eğitim ve öğretime devam edildiğine değinerek:

Gibi 4. Yeni Sezon Startı Verildi Ne Zaman Başlayacak Gibi 4. Yeni Sezon Startı Verildi Ne Zaman Başlayacak

“71 ilde eğitim öğretimi 20 Şubat itibarıyla başlattık. 10 ilde de eğitimi normalleştirmek için çalışıyoruz. Şu anda 10 ilde eğitim öğretime ara verilmiş olsa dahi çadır, konteyner ve prefabriklerde çocuklarımıza verdiğimiz eğitimde hiçbir kesinti olmadı. Önceliğimiz sıklıkla ifade ettiğimiz gibi bu 10 ilde müfredata dayalı eğitim değil. Çocuklarımızı düşünüyoruz. Çocuklarımızın psikososyal sağlamlıklarına destek vermek için tüm arkadaşlarımızla sahadayız. Bu kapsamda 10 ilde her ne kadar eğitim öğretime ara vermiş olsak bile her şart altında eğitime devam yaklaşımıyla 416 psikososyal destek çadırı kurduk. Çadır bölgelerinin tamamında psikososyal destek çadırlarında okul öncesi öğretmenlerimiz, rehber öğretmenlerimiz ve psikolojik danışmanlarımız çocuklarımızla sürekli etkinlikler düzenleyerek, onların travmalarını atlatmalarında destek oluyorlar” denildi.  

Okulların Açılacağı Tarih Belli Oldu!

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer Adana için okulların açılacağı tarihi duyurdu. Mahmut Özer tarafından yapılan açıklamada:

"1 Mart itibarıyla bu öğrencilerimizi sınava hazırlamak için kursları devreye sokacağız, Milli Eğitim Bakanlığı olarak her türlü desteği vereceğiz. Yeni verilere göre Adana'da eğitim öğretimi 13 Mart tarihine kadar erteliyoruz." denildi.