Hükümet, kısa süre önce zincir marketlerin üst yöneticileriyle bir araya gelerek toplantı yapmıştı. Özellikle asgari ücret zammının ardından fiyat etiketleriyle ilgili uyarı yapılmasının ardından Migros yeni kampanyasını açıkladı. Migros tarafından yapılan açıklama kapsamında yüksek enflasyon sebebiyle yüzlerce üründe fiyat sabitlemesi yaparken indirim kampanyalarını da başlattığını duyurdu.

O Bankayı Tavsiye Edene 5.000 TL Koşulsuz Verilecek! Başvurular Başladı O Bankayı Tavsiye Edene 5.000 TL Koşulsuz Verilecek! Başvurular Başladı

419 Üründe Fiyat Sabitlemesi Yapıldı!

Özellikle evlerin temel ihtiyaçları arasında yer alan un, yağ, çay, şeker, çocuk bezi, bakliyat gibi ürünleri içeren Migros markalı tamı tamına 419 üründe fiyat sabitlemesi yaptığını duyuran şirket ayrıca 3 binden fazla markaya sahip üründe de sürekli indirim yapacağını açıkladı. Migros tarafından yapılan bir diğer kampanya ise yaklaşık olarak 20 bine yakın üründe özel olarak yüzde 25’ten yüzde 50’ye varan indirimler sunulmaktadır.

ŞOK Markette Aynı Kararı Almıştı!

Kısa süre önce fiyat sabitlemesi yapan marketler arasında ŞOK Markette yer aldı. ŞOK Market tarafından alınan karar sonrası Ocak ayı boyunca yaklaşık olarak 1000 üründe fiyat sabitlemesi yapıldı. Yapılan kampanya kapsamında pirinç, makarna, bakliyat, un, çay, kahve, şeker, sıvı yağ, margarin, patates, soğan, domates gibi evin temel ihtiyacı olan ürünler yer almaktadır.

Haksız Fiyat Artışına Müsaade Yok!

Ticaret Bakanı Mehmet Muş tarafından daha önce market üst yöneticileri ile yapılan toplantıdan sonra  açıklama yapılmıştı. Muş tarafından yapılan açıklamada:

"Ülkemizde en fazla şubeye sahip 4 ulusal zincir marketin genel müdürleriyle bir araya gelerek asgari ücret zammı sonrası etiket fiyatlarıyla ilgili uyarılarda bulunduk. Piyasa düzenini ve işleyişini bozmaya dönük haksız fiyat artışlarına asla müsaade etmeyeceğiz" denilmişti.