Vatandaşlar özellikle çiftçiler havaya yağış gelmesini dört gözle beklemektedir. Özellikle soğuk kış günlerinde yaz havası yaşanmadı herkesi olumsuz etkilemektedir. Meteoroloji ise temkinli konuşmalarına devam ediyor. Arama motorları üzerinden İstanbul hava durumu nasıl? İzmir hava durumu nasıl? Ankara hava durumu nasıl? Şeklinde araştırmalar yapılmaktadır. Meteoroloji tarafından önümüzdeki haftayla ilgili hava durumu verileri açıklandı.

Kar yağışı olmasını bekleyen kişiler hava durumuyla ilgili yeni gelişmeleri yakından takip etmektedir. Bir süredir beklenen kar yağışı direkt olarak değil de Cuma gününden itibaren karla karışık yağmur şeklinde gelecektir. Fakat bu hafta içinde sıcaklıkların yine mevsim normallerinin üzerinde olacağının açıklaması yapıldı. Ocak ayının sonuna yaklaşsak da adeta bahar havası yaşanması herkesin dikkatini çekmeyi başardı.

Meteoroloji Uzmanı Mehmet Özdemirci tarafından yapılan açıklamada:

“Beklenen yağış bu hafta geliyor. Batı bölgelerimizin iç kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar yağışları göreceğiz. Kuvvetli bir yağış vermedik ama barajlarda etkisi olacaktır.

E-Devlet Fay Hattı Sorgulama Ekranı! Oturduğum Yer, Ev Sağlam mı E-Devlet Fay Hattı Sorgulama Ekranı! Oturduğum Yer, Ev Sağlam mı

İstanbul’da Salı günü en yüksek hava sıcaklığı 11 derece, Ankara’da gece sıcaklıkları 0 ila 1 derece civarlarında gündüz sıcaklıkları da 10-13 derece, İzmir’de de sıcaklıklar 16-19 derece civarlarında seyredecek.

Batı bölgelerimizde yağmur ve sağanak şeklinde yüksek kısımlarında ise karla karışık yağmur ve kar şeklinde yağışlar göreceğiz. Doğu Anadolu bölgesinde ise bu yağışlar kar şeklinde olacak.

Önümüzdeki hafta başından itibaren de yine bu yağışlar devam ediyor” denildi.