Havalar yavaş yavaş soğumaya başladı. Meteorolojiden uyarılar gecikmedi. Meteorolojinin güncel hava durumu tahminine göre Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde sağanak yağış ve kar yağışı görüleceği ve Karadeniz Bölgesinde de sıcaklığın 2 ile 4 derece arasında düşeceği tahmin edilmektedir.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamalar son zamanlarda hemen her vatandaşın dikkatini çekmektedir. Meteoroloji tarafından yapılan son açıklamada kar yağışı uyarısı yapılırken soğuklarında bir anda bastıracağına değinildi. Özellikle bugün Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgelerinde sağanak ve kar yağışı görüleceğine değinen Meteoroloji Genel Müdürlüğü yeni hava durumu tahminini paylaştı.

42 Bin TL ile 84 Bin TL Arası Maaş! Koşul Yok Şart Yok Muhteşem Personel Alımı İçin Son Gün 42 Bin TL ile 84 Bin TL Arası Maaş! Koşul Yok Şart Yok Muhteşem Personel Alımı İçin Son Gün

Bu Bölgelere Sarı Alarm! 20 cm Kar Geliyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yayınlanan hava durumu tahminine göre bazı bölgelere sarı alarm verildi. Sarı alarm verilen Rize ve Artvin çevrelerinde beklenen yağışların çok kuvvetli olacağı, kıyı kesimlerde yer yer şiddetli yağmur ve sağanak olacağı, iç kesimlerde yoğun kar yağışı olacağı tahmin edilirken Güneydoğu Anadolu’nun doğusu, Şanlıurfa, Bartın ve Sinop çevreleri ile Kastamonu’nun kıyı kesimlerinde yağmur, yağış alan diğer yerlerde karla karışık yağmur olması bekleniyor. Rize ve Artvin iç kesimlerine yağacak yoğun kar yağışının 20 cm ve üzerinde olması tahmin ediliyor.

İç Anadolu ve Doğu Karadeniz de ise sıcaklıkların 2 ile 4 derece azalacağı ve diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor. Bugün için yayınlanan hava durumu tahmini haritasını incelediğimizde İç Anadolu ve Ege Bölgesi’nde yoğun sisin etkili olduğunu görürken Doğu Anadolu’nun hemen her ilinde kar yağışı olduğunu görüyoruz. Güneydoğu Anadolu ve Karadeniz’de sağanak yağış etkili olurken Batı Karadeniz’in iç kesimlerinde kar yağışı görülüyor. Akdeniz bölgesinde hava güneşli devam ederken hava sıcaklıklarının giderek düşeceği tahmin edilmekte.