Tarım ve Orman Bakanlığı, tarımsal üretimi desteklemek ve çiftçilere kolaylık sağlamak için çeşitli destek ödemeleri yapıyor. Söz konusu destek ödemeleri düzenli olarak çiftçilerin hesaplarına aktarılırken, aralık ayı ödemelerinin ne zaman yapılacağı merak ediliyordu. Tarımsal destekleme ödemelerinin hesaplara yatması için heyecanlı bekleyiş devam ederken, sosyal medya hesabı üzerinden açıklama yapan Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi destek ödemelerin aktarılmaya başlandığını duyurdu.

Tarımsal Destek Ödemesi Ocak 2023

Tarımsal destekleme ödemeleri ile ilgili sosyal medya hesabı üzerinden açıklama yapan Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi ''184 milyon 968 bin 632 TL’lik tarımsal destekleme ödemelerini bugün çiftçilerimizin hesaplarına aktarıyoruz. Hayırlı ve bereketli olsun.'' ifadelerine yer verdi. Tarımsal destekleme ödemesinde Hayvan Gen Kaynakları Koruma Desteği, Et Regülasyonu Desteği, Hayvan Hastalıkları Tazminat Desteği, Kırsal Kalkınma Yatırımları Desteği, Sertifikalı Tohum Üretim Desteği, TMO Alım Prim Desteği, ve Hububat, Baklagil, Dane Mısır Desteği yer alıyor.

Emekli resmen sevinçten uçacak! Bayram ikramiyesi 2500 TL'yi bulacak, başvuru şartı da yok Emekli resmen sevinçten uçacak! Bayram ikramiyesi 2500 TL'yi bulacak, başvuru şartı da yok

Tarımsal Destek Ödemesi Ne Kadar?

Bakan Vahit Kirişçi, tarımsal destekleme ödemesi kapsamında, toplamda 184 milyon 968 bin 632 TL'nin hesaplara aktarıldığını belirtti.