Yardım Programı İçin Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfına Başvurulacak! Yardım Programı İçin Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfına Başvurulacak!

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, ihtiyaç sahibi vatandaşlar için çeşitli sosyal destek ödemesleri yapıyor. Bu kapsamda, destek ödemelerinin ne zaman hak sahiplerine iletileceği pek çok kişi tarafından merak ediliyor. Ödeme tarihlerine dair araştırmalar devam ederken, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, evde bakım maaşı ödemelerinin hesaplara yattığını açıkladı.

Evde Bakım Maaşı Ocak 2023

Ocak ayı itibariyle evde bakım maaşı ödemelerinin ne zaman hesaplara aktarılacağı araştırılırken, Bakan Derya Yanık konuya ilişkin bilgi verdi. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık'ın açıklamasına göre, hak sahiplerinin hesaplarına 3.336 TL yatırılmaya başlandı.

Evde Bakım Maaşı Ne Zaman Ödeniyor?

Evde bakım maaşı ödemeleri, her ayın 15'i ile 31'i arasında hak sahiplerinin hesaplarına aktarılıyor.

Evde Bakım Maaşı Kimler Alabilir?

Evde bakım maaşı ödemelerinin yapılmaya başlamasının ardından, söz konusu ödemeyi kimlerin alabileceği de merak konusu oldu. Evde bakım maaşı, ağır engelli raporu olan, hastalığı nedeniyle tuvalet, beslenme, giyinme, temizlik, merdiven inip çıkma gibi ihtiyaçlarını tek başına karşılayamayan kişilere sağlanıyor.