İhtiyaç sahibi vatandaşlara destek olmak için Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ödemeler yapıyor. Bu kapsamda, ocak ayı itibariyle maaşlara zam yapılırken, destek ödemelerinde artış olup olmayacağı pek çok kişi tarafından merak ediliyordu. Sosyal medya hesabı üzerinden açıklama yapan Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Sosyal ve Ekonomik Destek miktarının memur maaş zammı oranında artırıldığını duyurdu.

SED Ocak 2023 Ödemeleri

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Sosyal ve Ekonomik Destek ödemeleri ile ilgili sosyal medya hesabından açıklama yaptı. Memur maaş zammı oranında artış yapıldığını belirten Bakan Derya Yanık, ocak ayı ödemelerinin hak sahiplerinin hesaplarına yatırıldığını duyurdu. Konuya ilişkin yapılan paylaşımda ''İhtiyaç sahibi ailelerin çocukları için ödediğimiz Sosyal ve Ekonomik Destek (SED) miktarlarını memur maaş zammı oranında artırdık. Böylelikle bu ay toplam 434 milyon TL Sosyal ve Ekonomik Destek ödemesini hesaplara yatırdık.'' ifadelerine yer verildi.

5 L Ayçiçek yağı en dibe indi! Böyle fiyat ne görüldü, ne duyuldu! Kaçıranlar çok üzülür 5 L Ayçiçek yağı en dibe indi! Böyle fiyat ne görüldü, ne duyuldu! Kaçıranlar çok üzülür

Zamlı SED Ödemesi

SED yardımında memur zammı oranında artış yapılırken, farkların ise en kısa sürede hesaplara yatacağı açıklandı. Yapılan artış sonucu oluşan fark ile ilgili açıklama yapan Bakan Derya Yanık “İhtiyaç sahibi ailelerin çocukları için ödediğimiz Sosyal ve Ekonomik Destek (SED) miktarlarını bu ay memur maaş zammı oranında artırarak hesaplara toplam 434.039.508,44 TL yatırdık. Farkları ise mümkün olan en kısa sürede ödemeyi planlıyoruz.” dedi.