Çukur dizisinin Timsah Celil'i Meli Bendeli oyunculuk kariyerine trans birey olarak devam etmesinin ceremesini çektiğini iddia etti. Şahmaran dizisi Netflix platformunun en çok merak edilen yapımları arasında yer alırken, Meli Bendeli'den dizi ile alakalı çarpıcı açıklama geldi. 

Cinsiyet değiştirmesi sonrasında herkesin daha gözü önünde olan Çukur dizisinin Timsah Celil'i Şahmaran dizisi ile alakalı çarpıcı açıklamalarda bulundu. Henüz oyuncu seçme çalışmalarının süregeldiği günlerde Serenay Sarıkaya'dan önce kendisine teklif gittiğini açıklayan Meli Bendeli, seçmelerden olumlu geri dönüş aldığını ve hatta mail adresine bile onay mailinin iletildiğini açıklarken, sözleşme taslağının bile hazırlandığını iddia etti. Etekle görüntülenmesi akabinde Şahmaran yapımcıları tarafından rolünün elinden alındığını açıklayan Meli Bendeli, etek giydiği için kadro dışı edildiğini belirtti.

bir buçuk yıl önce Adana Film Festivali'nde iken kendisine teklif geldiğini açıklayan Bendeli, yeni hayatına yeni bedeni ile devam etmenin zorluğunu yaşadığını açıkladı. 

Netflix resmî sitesinin paylaşımına yorum yapan Meli Bendeli gündeme çıktı. 

Konu ile alakalı açıklama yapan Meli Bendeli şunları söyledi:

Netflix Sıcak Kafa Dizisinin İkinci Sezonunu Neden İptal Etti? Netflix Sıcak Kafa Dizisinin İkinci Sezonunu Neden İptal Etti?

Bu yeni çıkacak @netflixturkiye yapımı Şahmaran dizisinde, bana rol verilmişti. Ama beni dışarda etekle gördüklerinden?? (şaka gibi) rolü geri aldılar. Sözleşmeden dönüldü. İşte ülkedeki sanat camiası. İşte size yeni netflix işi. Hak yiyenin hakkı olmasın dilerim. #melibendeli'

Yaptığı paylaşım sonrası çok dikkat çeken Meli Bendeli'ye takipçilerinden destek mesajları yağmaya başlarken, etekli görmelerinden sebep olarak oyuncu kadrosundan çıkarılmasına 'saçmalık' yorumlarını yaptılar