Anadolu 67. Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmaya tutuksuz sanık Erbil ve şikayetçi Ece Ronay Bilir katılmadı. Avukatların gönderildiği duruşmada savcı mütalaasını açıkladı. 

Herkesi Yaylım Ateşine Tutan Seren Serengil ve Sevgilisine İthafı Yürekleri Burktu Herkesi Yaylım Ateşine Tutan Seren Serengil ve Sevgilisine İthafı Yürekleri Burktu

Savcı, Mehmet Ali Erbil'in şikayetçi Ece Ronay Bilir'in video kilibi nedeniyle görüştüklerini, çekim sonrasında mesajlaştıkları sırada Erbil'in 'bu akşam sizin yanınızda uyumak istiyorum' mesajıyla tacizde bulunduğunu ifade etti. 

mehmetalierbil-2

Erbil'in attığı mesaja Ronay'ın olumsuz karşılık vermesi üzerine Erbil'in bu kez de onur, şeref ve saygınlığı rencide etmek adına hakaret içerikli mesaj attığı belirtildi. 

Erbil ise mesajları asistanı Nuray Kaya'nın attığını söylese de Kaya, savcılık ifadesinde mesajları Erbil'in yönlendirmesi üzerine attığını ifade etti. Ayrıca, Nuray Kaya'nın mahkemedeki ifadelerinin Erbil'i suçtan kurtarmaya yönelik olduğu da değerlendirildi. 

2 Suçtan 7 Yıl 3 Ay Hapis İstemi 

Savcının mütaalasında Erbil'in 'elektronik haberleşme aracılığıyla cinsel taciz ve sesli, yazılı veya görüntülü bir iletiyle hakaret' suçlarından toplam 7 yıl 3 ay hapis cezasıyla cezalandırılması talep edildi. Savcı ise Erbil'e 'tehdit' suçundan beraat kararı verilmesini istedi. 

eceronay

Duruşma Tekrar Ertelendi 

Hazırlanan mütalaaya katıldıklarını belirten Ece Ronay'ın avukatı, Erbil'in tehdit suçundan da cezalandırılmasını talep etti. Erbil'in avukatı ise savunma için ekstra süre talep etti. Mahkeme, sanık avukatının talebini kabul ederek duruşmayı erteledi.