Meghan Markle'ın baba ile çocuğu arasındaki özel bağı bir anne gözünden anlattığı The Bench isimli çocuk kitabı, Altın Kitaplar tarafından Türkçe olarak yayımlandı. Sussex Düşesi'nin kitabı, 2021'de çıktığında İngiltere'nin en çok satan kitabı olmuştu. 

Kitap farklı etnik kökenlerden gelen baba ve oğullar arasındaki unutulmaz anları konu alırken, aile içindeki huzur, güven, inanç ve sevgi dolu anlara dikkat çekiyor. 

Türkçe'ye çevirisini Gökçe Yavaş'ın yaptığı Bank isimli kitabın çizimleri, ödüllü illustratör Christian Robinson tarafından yapıldı.

İlk çocuk kitabıyla ilgili yorum yapan Meghan Markle ise şunları aktarmıştı: 

Bank, Archie'nin doğumundan bir ay sonra, Babalar Günü'nde eşim için yazdığım bir şiir olarak başladı. O şiir şimdi bir hikaye. Christian suluboya çizimleriyle her kesimden baba ve oğul arasındaki ilişkinin sıcaklığını, neşesini ve samimiyetini yakaladı; çizimler benim için özellikle önemliydi, Christian ve ben bu özel bağı herkesi kapsayacak bir biçimde tasvir etmek için çok çalıştık. Umarım Bank her ailede benimkinde olduğu gibi karşılığını bulur.

Miray Daner, Oğulcan Engin Çiftinden Üzen Haber! Kötü Haber Tez Duyulur Miray Daner, Oğulcan Engin Çiftinden Üzen Haber! Kötü Haber Tez Duyulur

Kopyacılık Suçlaması Yapılmıştı 

Öte yandan iki çocuk annesi Markle, oğlu Archie ile eşi Prens Harry'nin ilişkisinden ilham aldığını aktarırken, İngiliz yazar Corrinne Averiss'in 2018'deki The Boy on the Bench kitabını kopyaladığı öne sürülmüştü. Kitabın konusu dışında resimlerindeki büyük benzerlik de yine kopya iddialarını güçlendirmişti. 

Ancak Corinne Averiss, kopya iddialarını reddederek “Düşes’in yeni kitabının tanıtımını okudum, bu The Boy on the Bench’le aynı tema ve aynı hikaye değil. Hiçbir benzerlik görmüyorum” demişti.