Devletten sosyal yardım imkanları devam ediyor.com maddi durumu yerinde olmayan ve ihtiyaç sahibi olan ailelere birçok farklı alanda sosyal destek imkanı verilirken aynı zamanda devletten burs imkanı da sağlanıyor. Çocuğu okula giden velilere çeşit çeşit devlet bulutları var. Okul öncesi ilköğretim ortaöğretime giden öğrenciler için PTT'den 861 TL burs ödemesi yapılacak. Bursa ödemesi için başvuru şartları da netleşti. Başvurular e-devlet'ten ya da Milli Eğitim Bakanlığı'ndan yapılabilecek. Merak edilen detaylar haberimizde…

Emekli Promosyonunda Yapı Kredi'den Flaş Devrim! Son 9 Gün Emekli Promosyonunda Yapı Kredi'den Flaş Devrim! Son 9 Gün

Kahramanmaraş'ta 6 Şubat tarihinde meydana gelen deprem felaketi sonrasında sosyal yardımlara olan ihtiyaç daha da arttı. Devlet her geçen gün genişleyen sosyal yardım imkânları ile vatandaşın derdine derman olmaya çalışırken bu defa çocuğu okula giden aileler için devlet bursu duyurusu geldi. Hem deprem felaketinde anne ya da babasını ya da her ikisini birden kaybeden çocuklara hem de normal şartlarda annesi ve babası vefat etmiş çocuklara parasız yatılılık bursu verilecek. Ödeme PTT'den yapılacak. Okul öncesi İlköğretim ve ortaöğretim düzeyinde eğitim gören öğrencileri kapsayan Bursa ödemesi ile ilgili detaylar ortaya çıktı.

meb-ve-ptt-isbirligi-ile-cocugu-okula-giden-velilere-nakit-destek-devlet-bursu-basvuru-ekrani-2

Öğrencilere Ptt'den 861 TL Devlet Bursu

Devlet, deprem nedeniyle yaşanan kayıpları azaltmak ve yaraları sarmak amacıyla çeşitli sosyal yardım imkanlarına devam ediyor. Halihazırda devam eden sosyal yardımlara ek olarak bu defa depremde anne ya da babasını veya ikisini birden kaybeden çocukların eğitimlerine destek olmak amacıyla Milli Eğitim Bakanlığından yeni bir program başlatıldı. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre depremde ailesini kaybeden çocuklara parasız yatılılık bursu verilecek. Bu burç için çocuklarda yerleştirme şartı aranmayacak. Okul öncesi, İlköğretim ve ortaöğretim öğrencisi olan öğrenciler burs imkanından faydalanabilecek.

Milli Eğitim Bakanlığından Duyuru Yapıldı

Depremde hayatını kaybeden çocuklara yönelik başlatılan burs ödemesinde henüz miktar net olarak belli olmadı. Fakat devletin parasız yatılılık bursluluk ücretine bakacak olursak 861 TL olduğunu söyleyebiliriz. Fakat depremde de çocuklar için sağlanacak burs ücretinin daha yüksek olabileceği de tahmin ediliyor. Milli Eğitim Bakanlığının yeni bursluluk ücreti ile ilgili yakın zamanda açıklama yapacağı tahmin ediliyor. Bu yıl yapılan yüzde 30 maaş artışları oranında zam yapılması durumunda ödemenin 1000 TL üstüne çıkacağı da gelen bilgiler arasında yer alıyor.