Çiftçilere destek olmak ve tarımsal üretimi kalkındırmak için mazot desteği ödemesi yapılıyor. Farklı kurumlardan mazot desteği ile ilgili açıklamalar gelmeye devam ederken, çiftçiler başvuru takvimini yakından takip ediyorlar. Bu kapsamda, geçtiğimiz günlerde Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin açıkladığı mazot desteği için 29 Ocak tarihine kadar başvuru yapılabilecek.

Mazot Desteği Detayları

Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan açıklamaya göre, Çiftçi Belgesi ve Traktör Ruhsatı ile çiftçiler mazot desteğine başvuruda bulunabilecekler. Destek ödemesi ile ilgili yapılan sosyal medya paylaşımında ''Kırsal kalkınmaya destek amacıyla çiftçilerimize sağladığımız "Mazot Desteği" için başvurular başladı. 29 OCAK tarihine kadar yerli üreticilerimiz, ‘Çiftçi Belgesi ve Traktör Ruhsatı’ ile başvurularını yapabilirler.'' ifadeleri yer aldı.

EYT’lilere Kötü Haber! Promosyon İle ilgili Yeni Gelişme EYT’lilere Kötü Haber! Promosyon İle ilgili Yeni Gelişme

Mazot Desteği Başvurusu

Mazot desteğinin açıklanması ile birlikte, söz konusu destek için nasıl başvuru yapılacağı ada araştırılmaya başlandı. Mazot desteğine başvuruda bulunmak isteyen çiftçiler, https://baskenttarim.ankara.bel.tr/Login adresine TC kimlik numaraları ve şifreleri ile giriş yaptıktan sonra işlemleri tamamlayabilecekler.