Kırsal kalkınmaya destek olmak ve çiftçilerin üretimini kolaylaştırmak için farklı kurumlar mazot desteği ödemesi yapıyor. Bu kapsamda mazot desteği ile ilgili gelişmeler yakından takip edilirken, Ankara Büyükşehir Belediyesi de söz konusu destek için başvuruların başladığını duyurdu.

1+1 2+1 3+1 Fark Etmez! Bu Devlet Desteğiyle Bedavaya Ev Sahibi Olabileceksiniz 1+1 2+1 3+1 Fark Etmez! Bu Devlet Desteğiyle Bedavaya Ev Sahibi Olabileceksiniz

Mazot Desteği Başvurusu

Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin açıkladığı mazot desteği ödemesinden yararlanmak isteyen çiftçiler, 2-29 Ocak tarihleri arasında başvuruda bulunabilecekler. Mazot desteği başvuruları https://baskenttarim.ankara.bel.tr/Login adresinden Çiftçi Belgesi ve Traktör Ruhsatı yapılacak. İlgili adrese TC kimlik numarası ve şifre ile giriş yaptıktan sonra başvuru işlemi gerçekleştirilecek.

Balıkçılara Mazot Desteği

Sosyal medya hesabı üzerinden açıklama yapan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, balıkçılar için de mazot desteği sağlanacağı belirtti. Söz konusu destek için 4 Ocak itibariyle başvurular başladı ve 22 Ocak tarihine kadar başvuru yapılabilecek. Balıklar için mazot desteğine de Başkent Tarım internet sitesi üzerinden başvuru yapılıyor. Mansur Yavaş'ın konuya ilişkin paylaşımında ''Üretim, üretim, üretim... Ülkemizde en kapsamlı kırsal desteği sağlayan belediye olarak mazot ve sıvı gübre desteğine başlıyoruz. Gıdaya erişimin zorlaştığı bu günlerde hiçbir üreticimizi yalnız bırakmıyoruz.'' ifadeleri yer aldı.