Geçen haftadan beri tüm Türkiye’yi etkisi altına almayı başarmış olan sıcak hava dalgası yerini soğuk hava dalgasına yavaş yavaş bırakacak. Havaların giderek soğumasıyla beraber vatandaşlar İstanbul’a kar ne zaman yağacak? Şeklinde araştırmalar yapmaya başladı. Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından bir son dakika açıklaması geldi.

Eskiden annelerimiz, ninelerimiz Mart ayı gelince Mart kapıdan baktırır, kazma kürek yaktırır derlerdi. Bu yıl da Mart ayı etkisini sert bir şekilde gösterecek olup sıcak hava etkisini kaybedecek. Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada kar fırtınası geleceği duyuruldu.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü Açıkladı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son açıklama herkesin dikkatini çekmeyi başardı. Yapılan değerlendirmeler kapsamında:

Ülkemizin iç ve batı kesimlerinin çok bulutlu, Marmara, Ege, İç Anadolu’nun kuzeybatısı, Batı Karadeniz ve Çorum çevreleri ile Isparta’nın kuzey kesimlerinin sağanak yağışlı geçeceği tahmin edilmektedir. Konuyla ilgili daha önce İstanbul’a ne zaman kar yağacağını önceden tahmin eden Meteoroloji Uzmanı Kerem Öktan tarafından yapılan açıklamada:

"Atmosfer'de uslu dönem bitiyor. Yaramaz dönem başlıyor. 3 yıldır ısrar eden La Nina son buluyor. El nino'ya giriyoruz. Bu durum Ülkemizin bu Yaz çok sıcak geçme ihtimalini artırırken, şiddetli hava olayları da görülebilir. El nino yaramaz erkek çocuk demek. La Nina; uslu kız." denildi.

İstanbul’a Kar Geliyor

Gibi 4. Yeni Sezon Startı Verildi Ne Zaman Başlayacak Gibi 4. Yeni Sezon Startı Verildi Ne Zaman Başlayacak

İstanbul’a ne zaman kar yağacağını önceden rahmin eden Kerem Ökten tarafından:

Değişime açık. 9 - 10 Mart tarihlerinde Ülkemizin batısında önemli hava olayları olma ihtimali var. Özellikle rüzgar anlamında. Takipteyim. Umarım değişir." denildi