6 Şubat depremini sadece birkaç gün önceden bilen ve bölgede hareketlilik olduğunu açıklayarak birkaç zamana deprem olacak açıklaması yapan Hollandalı deprem bilimci Frank Hoogerbeets, yeni deprem uyarısında bulundu. Senelerdir süregelen İstanbul Depremi ne zaman olacak? sorusunun yineleten deprem bilimci, yürekleri ağızlara gelen açıklamasını yaptı. Peki sıradaki deprem hangi şehirde olacak? Deprem İstanbul da olacak mı? İşte detaylar

1999 depremi sonrasında yaşanan en büyük felaket Kahramanmaraş depremi olarak tarihe geçerken, sıranın tekrardan İstanbul'da olduğu iddia ediliyordu. Uzmanlar olası deprem için, İstanbulluları sürekli uyarırken, Hollandalı deprem bilimci Frank Hoogerbeets depremi için merkez konumu belirledi. 

Prof. Dr. Naci Görür Korkuttu: İstanbul Depreminin Şiddeti 9 Olur! Prof. Dr. Naci Görür Korkuttu: İstanbul Depreminin Şiddeti 9 Olur!

6 Şubat depremini bilmesi sonrasında çok konuşulan ve çok takip edilen ünlü bilimci yeni açıklamasını yaptığı şehir için yorumlar yağmaya başladı. Peki İstanbul'da deprem olacak mı?

İstanbul'da deprem olacak mı?

Deprem bilimcinin Kahramanmaraş deprem akabinde uyarısında bulunduğu bir şehir daha olduğu paylaşımında ortaya çıkarken, paylaşımı görenler İstanbul depremi geliyor yorumlarını yağdırdı. Ancak uzman ismin deprem merkezi olarak İstanbul'da şu anlık bir beklentinin olmadığını açıkladığı ve şu an daha riskli olarak gözetilen bir yerin olduğu iddia ediliyor. 

Zaten senelerdir Maraş ve çevresinde deprem olacağı konusunda uyarılarda bulunan Prof. Naci Görür, 6 Şubat sonrasında Adana ve çevresi için uyarılarda bulunmuştu. Hollandalı uzmanın da bu açıklamayı onaylarcasına paylaşımı halkı tedirgin etti. 

Ancak tarih konusunda açıklama yapmayan Uzman Frank Hooherbeets’te Adana’da 7’nin üzerinde deprem beklentisinin oluştuğunu açıklarken, İstanbul depreminden daha kısa bir süre içerisinde olacağını da vurguladı.