Milyonlarca çalışanın ve emeklinin maaş zammı geçtiğimiz haftalarda netlik kazandı. Asgari ücret, memur ve emekli maaşlarının belli olmasının ardından, belediye personellerine ne kadar zam yapılacağı pek çok kişi tarafından merak ediliyor. Bu kapsamda, sendikalar ile belediyeler arasında toplu iş sözleşmesi imzalandıkça kamuoyuna bilgi veriliyor.

Kadrolu İşçilere Yüzde 52 Zam!

Solhan Belediyesi tarafından yapılan açıklamaya göre, Hizmet-iş ile toplu iş sözleşmesi imzalandı. Söz konusu sözleşmeye göre, kadrolu işçilerin maaşlarına yüzde 52 oranında zam yapılacak. Maaş zammı ile ilgili Solhan Belediyesi'nin sosyal medya hesabından yapılan açıklamada ''Solhan Belediyesi ile Hizmet-iş sendikası arasında yapılan toplu iş sözleşmesi görüşmeleri sonucunda, Belediye Başkanımız Sayın Abdulhakim YILDIZ kadrolu işçi maaşlarına %52 oranında zam yaptı. Başkanımız sn. Abdulhakim YILDIZ dünyada yaşanan ekonomik buhranın ülkemizde etkisini gösterdiğini bu sebeple alım gücünün bir hayli düştüğünü belirterek imkanlarımız dahilinde her zaman işçilerimizin ve emekçilerimizin yanında olduğunu ve olmaya da devam edeceğini belirtti, İhtiyaç ve imkan dengesini gözeterek aldığımız bu kararın işçilerimiz için hayırlı uğurlu ve bereketli olmasını diledi.'' ifadeleri yer aldı.

Ocakta da Zam gelmişti! Honda Civic Şubat 2023 Fiyat Listesi Güncellendi! Ocakta da Zam gelmişti! Honda Civic Şubat 2023 Fiyat Listesi Güncellendi!

Maaş Zammı Açıklamaları Gelmeye Devam Ediyor

Belediye personellerinin maaş zammı ile ilgili açıklamalar gelmeye devam ediyor. Önümüzdeki süreçte, sendikalar ile varılacak mutabakatlara göre zam oranlarının kamuoyu ile paylaşılması bekleniyor.