Ocakta da Zam gelmişti! Honda Civic Şubat 2023 Fiyat Listesi Güncellendi! Ocakta da Zam gelmişti! Honda Civic Şubat 2023 Fiyat Listesi Güncellendi!

Asgari ücret, memur ve emekli maaşlarına yapılacak zammın geçtiğimiz günlerde netlik kazanması ile birlikte, belediye personellerin maaşlarına ne kadar zam yapılacağı pek çok kişi tarafından araştırılmaya başlandı. Bu kapsamda, sendikalar ile belediyeler arasında toplu iş sözleşmesi imzalandıkça, maaş zamları ile ilgili kamuoyuna bilgi veriliyor.

En Düşük Maaş 12.603 TL Oldu!

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, maaş zammı ile ilgili sosyal medya hesabından açıklama yaptı. Çalışanların maaşlarına yüzde 105 oranında zam yapıldığını belirten Tanju Özcan, en düşük maaşın 12.603 TL olduğunu açıkladı. Söz konusu zam ile ilgili yapılan paylaşımda ''Zam ile zamcık arasındaki farkı bilmem anlatabildim mi? Bolu Belediyesinde çalışan beden işçisi en düşük 12.603 asgari ücret, ortalama aylık net ücret 14 bin 242 oldu. İnşallah Türkiye’ye örnek olur.'' ifadeleri yer aldı.

Maaş Zammı Açıklamaları Gelmeye Devam Ediyor

Ülke çapındaki farklı belediyelerden, çalışanların maaşlarına yapılacak artış ile ilgili açıklamalar gelmeye devam ediyor. Bu kapsamda, önümüzdeki süreçte farklı illerden duyurular gelebilir.