Asgari ücret, memur ve emekli maaşlarına yapılacak zam geçtiğimiz günlerde netlik kazandı. Maaş zamlarının açıklanması ile birlikte, belediye işçilerine ne kadar zam yapılacağı pek çok kişi tarafından araştırılmaya başlandı. Bu kapsamda, sendikalar ile belediyeler arasında toplu iş sözleşmesi imzalanması durumunda kamuoyuna bilgi veriliyor.

Yüzde 100 Zam

Mahmudiye Belediyesi, sosyal medya üzerinden yaptığı açıklama ile işçi zamlarına ilişkin bil verdi. Söz konusu paylaşımda, Belediye Personel Limited Şirketi personellerin maaşlarına yüzde 100 oranında zam yapıldığı duyuruldu. Konuya ilişkin açıklamada ''Mahmudiye Belediyesi ile Belediye-İş Sendikası Eskişehir Şubesi arasında Toplu İş Sözleşmesi Ek Protokolü, Mahmudiye Belediye Başkanı İshak Gündoğan, Belediye-İş Eskişehir Şube Başkanı Kemal Azak tarafından imzalandı. Mahmudiye Belediye Personel Limited Şirketi kadrosunda yer alan işçileri kapsayan toplu sözleşme ile çalışanların ücret, sosyal hak ve ikramiyelerinde yüzde 100’lük oranda artış yapıldı.'' ifadeleri yer aldı.

Akbank Mobil Uygulamayı İndirene Anında 10.000 TL Hem de Faizsiz Akbank Mobil Uygulamayı İndirene Anında 10.000 TL Hem de Faizsiz

Maaş Zamları Duyuruluyor

Belediyeler ile sendikalar arasında toplu iş sözleşmeleri imzalandıkça maaş zammı hakkında açıklama yapılıyor. İlerleyen günlerde, farklı belediyelerden de maaş zammına dair duyurular gelebilir.