Milyonlarca asgari ücretlinin, memurun ve emeklinin merakla beklediği maaş zamları geçtiğimiz haftalarda netlik kazandı. Maaş zamlarının açıklanmasının ardından, belediye işçileri de toplu iş sözleşmeleri ile birlikte gelecek duyuruları takip etmeye başladı. Bu kapsamda, belediyeler ile sendikalar arasında toplu iş sözleşmesi imzalandıkça kamuoyuna bilgi veriliyor.

330 TL Kantin Yardımı Başvuruları Bitti Bitecek! Evde Öğrenciniz Varsa Geç Kalmayın 330 TL Kantin Yardımı Başvuruları Bitti Bitecek! Evde Öğrenciniz Varsa Geç Kalmayın

Maaşlar 12.100 TL Seviyesine Yükseldi

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, belediyede çalışan 460 şirket personelinin maaşlarına 4.500 TL zam yapıldığını açıkladı. Gerçekleşen artış ile birlikte, şirket personellerinin maaşları 12.100 TL seviyesine yükseldi. Konuya ilişkin yapılan sosyal medya paylaşımında ''Belediyemizde çalışan 460 şirket personelinin maaşlarına 4500 TL. zam yaparak, maaşları 7.600 TL’den 12.100 TL’ye yükselttik. Belediye-İş Sendikası ile devam eden toplu sözleşme görüşmeleri kapsamında 1 Ocak-31 Aralık 2023 dönemini kapsayan toplu sözleşmeyi imzaladık. Belediye-İş Sendikası Zonguldak Şube Başkanı Osman Karataş, Şube Başkan Yardımcısı Hasan Aydın, Belediye Meclis Üyemiz ve Toplu Sözleşme Görüşmeleri Komisyon Üyemiz Tuncay Maden, Şirket Müdürümüz Burak Kirenci ve Sendika Yönetim Kurulu Üyesi İlyas Gazek’in bulunduğu törenle imzaları attık.'' ifadeleri yer aldı.

Maaş Zammı Açıklamaları Geliyor

Belediye personellerin maaş zammı ile ilgili duyurular peş peşe gelmeye devam ediyor. İlerleyen süreçte, toplu iş sözleşmeleri imzalandıkça farklı belediyelerin de kamuoyuna bilgi vermesi bekleniyor.