Havaların soğuması ve kış mevsiminin etkisini göstermeye başlaması ile birlikte, Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılacak açıklamalar pek çok kişi tarafından yakından takip ediliyor. Bu kapsamda, Meteoroloji'nin son açıklamasına göre 10-12 Ocak tarihleri arasında Batı Akdeniz'de kuvvetli sağanak yağış bekleniyor.

Kuvvetli Sağanak Yağış Bekleniyor!

Meteoroloji'nin raporuna göre, 10 Ocak başlaması beklenen yağışların, 12 Ocak günü akşam saatlerine kadar etkili olacağı düşünülüyor. Söz konusu yağış tahmini ile ilgili yapılan açıklamada ''Yapılan son değerlendirmelere göre; bu akşam (Salı) saatlerinden itibaren Batı Akdeniz’de (Antalya, Isparta ve Burdur) görülecek olan sağanak yağışların, kuvvetli (25-60 kg/m2), Antalya çevreleri ile Isparta’nın güney ve Burdur’un doğu ilçelerinde çok kuvvetli ve şiddetli (60-120 kg/m2/12 saat) olması bekleniyor. 12.01.2023 (Perşembe) günü akşam saatlerine kadar devam etmesi beklenen kuvvetli yağışların iç kesimlerde 1200 m üzeri rakımlı yerlerde kuvvetli karla karışık yağmur ve yer yer yoğun kar (20 cm üzeri) şeklinde olması tahmin edildiğinden başta Antalya ile Konya karayolundaki geçitlerde buzlanma ve don olayına bağlı ulaşımda aksamalar, sel, su baskını, kuvvetli güneyli rüzgar ve kıyı şeridinde yıldırım gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.'' ifadeleri yer aldı.

Oyuncu Orhan Aydın: 'Kızım Göçük Altında Ses Veriyor' Oyuncu Orhan Aydın: 'Kızım Göçük Altında Ses Veriyor'

Muhtemel Risklere Dikkat!

Kuvvetli sağanak yağış nedeniyle oluşabilecek, su baskını, sel, yıldırım, buzlanma, don, ulaşımda aksamalar, soba ve doğal gaz kaynaklı baca gazı zehirlenmesi risklerine karşı dikkatli olunması gerekiyor.