Kuruluş Osman yeni bölüm öncesinde dizi hakkında ortaya türlü türlü iddialar atılıyor. Kahramanmaraş depremi sonrasında ekranlara verilen ara sonrasında 1 Mart akşamı yeni bölümü ile yayınlanan Kuruluş Osman dizisi bu akşam 117. yeni bölümü ile yayınlanacak. Yayınlanacak yeni bölüm öncesinde yok artık dedirten gelişmeler sosyal medyada konuşuluyor. 

Kuruluş Osman son bölümü hafızalara kazınan görüntüleri ile unutulamayacak bir bölümü ile karşımıza çıkmışken, aslında çok ince bir detay izleyicinin gözünden kaçsa da yorumcular tarafından büyük ayrılık geliyor dedirtti. Çarşamba akşamlarının rakip tanımayan dizisi Kuruluş Osman, yeni dişli rakibi Adım Farah ile rekabet ortamından kazanan olarak yoluna devam ediyor. Peki Kuruluş Osman'da herkesin beklediği ayrılık ne zaman olacak? Kuruluş Osman dizisinden ayrılacak olan başrol kim olacak?

Kuruluş Osman Olof karakteri ile sezon başında diziye dahil olan başarılı oyuncu Nihat Altınkaya'nın bu sezon sonunda diziden ayrılacağı iddia ediliyor. Öyle ki Olof Karakterinin zaten Moğolların gelmesi akabinde dizide pek de bir etkin rolü kalmadığı düşünülüyordu. 

Bir de kafasını kalesinden dışarı çıkarmayan Olof bu sezon sonunda pişmanlıklar içinde ölecek. 

Müslüman olacak

Olof'un tarihte Müslüman olduğu gözler önüne serilirken, tarih ile uyumlu gitmesi durumunda OLOF'un Müslüman olup ölmesine çok kısa bir süre kaldı.

Uzun zamandır bekleniyordu

Her hafta Çarşamba akşamları Osmanlı'nın kuruluş mücadelesini bizlere tanıtan Kuruluş Osman da en son bebekliği ile karşımıza çıkan ve tarihi yerinden oynatacak olan Aydoğdu Bey'in de önümüzdeki sezon başında gelmesi muhtemel olarak gözüküyor. 

Aile Dizisi Nerede Çekiliyor? İşte İzmir'in EN Nezih Semtleri ve Dizinin Taşınacağı İl Aile Dizisi Nerede Çekiliyor? İşte İzmir'in EN Nezih Semtleri ve Dizinin Taşınacağı İl

Bu sezon sonunda bir felaketle sonlanacağı iddia edilen Kuruluş Osman yeni sezona zaman atlaması ile başlayacak ve uzun zamandır gelmesi beklenen Aydoğdu Bey genç yaşına rağmen bir cengâver olarak diziye dahil oluyor. 

Turgut Bey'in oğlu geliyor

Turgut Bey'in oğlu Aydoğdu Bey yeni sezon başında zaman atlaması sonrasında 17 18'li yaşlardaki hali ile diziye dahil olacak.

Koyunhisar Savaşı bekleniyor

Tarihte Osmanlı için büyük önem arz eden Koyunhisar Savaşı da önümüzdeki sezonda gelecek. öyle ki Koyunhisar Savaşı'nın diğer bir önemi de genç yaşta Aydoğdu Bey'in şehit edilmesi olarak bilinirken, bu savaş ile birlikte birçok Tekfur'un da diziye katılacak olması Kuruluş Osman'ın yeni sezonda da rakip taşımayacağının işareti olarak karşımıza çıkıyor