Kuruluş Osman 112. bölümde üzücü bir ayrılık yaşanmıştı. Sezon başından beri Kuruluş Osman dizisinde yer alan Hakan Yılmaz, rol gereği ölerek diziye veda etmesi yaprak dökümünün başlangıcı dedirtti. Senaryo gereği Osman Bey'in eline düşen Kantakuzenos'un kellesi alındı. 

Sezonlardır Çarşamba akşamlarının sahibi Kuruluş Osman dizisinde yaprak dökümünün başlangıcının Hakan Yılmaz'ın ayrılması ile başladığı iddia ediliyor. Bozdağ imzası ile ATV ekranlarının sevilen dizisi Kuruluş Osman her hafta heyecanlı bölümleri ile ekranlarda olmaya devam ediyor. Metin Günay'ın yönetmen koltuğunda oturduğu ve Bozdağ yapım imzası ile ATV ekranlarında yayınlanan Kuruluş Osman dizisinde özellikle de son bölümlerde yaşananlar izleyiciyi diziden uzaklaştırmaya başladığı iddialarının ortaya atılmasını sağlarken, Sultan Alaeddin'in Osman hakkında ölüm fermanı vermesi izleyiciyi şok ediyor. 

Kuruluş Osman yeni bölümünde Osman Bey'in tüm beyliklere savaş ilan ettiği gözler önüne seriliyor. Moğol Komutanı Nayman'a açılacak savaşın ayak izlerinin oluşturulacağı Kuruluş Osman 114. bölüm sonrasında şok detayların da ortaya çıkacağı konuşuluyor. 

O Kız Dizisini Sevenler Bu Habere Çok Üzülecek! O Kız Dizisini Sevenler Bu Habere Çok Üzülecek!

Olayların iyice karışacağı Kuruluş Osman dizisi ile alakalı medya kulislerinde bir başrol ayrılığının yaşanacağı iddia ediliyor. Heyecan ve aksiyon sahnelerinin daha çok göz önüne olacağı Kuruluş Osman dizisinde birkaç bölüme kadar Olof'un öleceği söyleniyor. 

Sır gibi sajlanan bu detay medyaya sızdırılmış iken Olof karakteri ile karşımıza çıkan Nihat Altınkaya'nın kısa bir süre sonra diziden ayrılması ile dizinin konusunun adeta değişeceği de belirtiliyor