Son zamanlarda iş arayan vatandaşlar İŞKUR’a başvuru yapmaktadır. İŞKUR tarafından alınan personel alımları yılın her döneminde sıklıkla araştırılmaktadır. İŞKUR, son yayınladığı ilan ile ön plana çıkmayı başardı. En az lise mezunu olarak alınan personel alımıyla ilgili detaylar gelmeye başladı.

Son zamanlarda artış gösteren işsizlik rakamlarından dolayı işsiz kalan vatandaşlar özellikle memur alımlarını araştırmaktadır. İŞKUR üzerinden alımı gerçekleştirilen memur alımlarına bir yenisi daha eklendi. En az lise mezunu olarak alınacak zabıta alımında KPSS’den 70 puan almak yeterli olmaktadır.

En Az 10.920 TL Maaş Veriliyor!

Belediyelere alınacak kadrolu personel alımıyla ilgili detaylar belli olmaya başladı. KPSS puanlarıyla alınan alımların başvuruları internet üzerinden alınmaktadır. Özellikle zabıta olmak isteyen kişiler İŞKUR tarafından yayınlanan ilanlara hemen başvuru yapabilir. Fakat başvuru yapabilmek için bazı şartları karşılamanız gerekiyor. Genel başvuru şartları arasında:

  • Türk vatandaşı olunması
  • Kamu haklarından mahrum kalmış olmaması,
  • Erkek adayların askerlik görevlerini yerine getirmiş olması,
  • Adayların görevlerine engel olacak fiziksel veya zihinsel sorunlarının olmaması,
  • Daha önce çalışmış olduğu iş yerlerinden ahlaki sorunlar nedeniyle veya disiplinsizlik nedeni ile çıkarılmış olmaması.
  • Türk ceza hukukunun 53. Maddesin de yer almış olan suçları işlememiş olması

Başvuru şartları belediyeden belediyeye, kurumdan kuruma değişiklik göstereceğinden dolayı özel başvuru şartlarını ilanlardan kontrol edebilirsiniz.

İŞKUR Personel Alımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Alınacak zabıta alımı farklı farklı belediyeler tarafından alınmaktadır. Bildiğiniz gibi memur maaşlarına gelen zamlardan sonra işe yeni başlayan 2023 zabıta maaşı 10.960 TL olarak belirlenmiştir. Zabıta alımı yapan belediyeler İŞKUR üzerinden açıklandı. Zabıta alımı yapan belediyeler arasında:

PTT Ev Hanımlarına Maaş Müjdesi Verdi! Tek Çocuğunuzun Olması Yeterli PTT Ev Hanımlarına Maaş Müjdesi Verdi! Tek Çocuğunuzun Olması Yeterli

Bursa Karacabey Belediyesi 20 Ocak tarihinden itibaren,

İstanbul Kadıköy Belediyesi 26 Ocak tarihinden itibaren,

İstanbul Esenler Belediyesi 27 Ocak tarihinden itibaren,

İstanbul Bahçelievler Belediyesi 27 Ocak tarihinden itibaren alım yapacaktır. Başvuru yapmak ve ilanlar hakkında detaylı bilgi almak için İŞKUR resmi internet sitesi üzerinden Kamu Memur Alım İlanları sekmesine giriş yaparak tüm belediyelerin aldığı memur alımlarını görebilirsiniz.