Öğrencilerin merakla beklediği KPSS tercih sonuçları açıklandı. Açıklama kapsamında lisans, önlisans ve ortaöğretim öğrencilerinin yaptığı tercihler belli oldu. 28 Aralık 2022'de sona eren tercih işlemlerinin ardından ÖSYM sonuç sorgulama sayfasını aktive etti. 

KPSS Tercih Sonuç Sorgulama Ekranı 

KPSS tercih sonuç sorgulama ekranı ÖSYM tarafından aktive edildi. 21-28 Aralık 2022 tarihlerinde yapılan KPSS-2022/2 tercihleri sonuçlandı. Tercihlere göre hangi kamu kurum ve kuruluşlarına hangi vatandaşın yerleştiği belli oldu.  

3 Ocak 2023 saat 15.30'da açılan yerleştirme sonuçları ise ÖSYM'nin adresinden, T.C. kimlik numarası ve şifreleriyle erişime açıldı. 

KPSS TERCİH SONUÇ SORGULAMA EKRANI İÇİN TIKLAYINIZ

2-15

e-sınavlar yapılacak mı? 07-12 Şubat arası e sınavlar ertelendi mi? e-sınavlar yapılacak mı? 07-12 Şubat arası e sınavlar ertelendi mi?

Adayların Hepsi Doğrudan Atanabilecek! 

ÖSYM tarafından bugün açıklanan sonuçlara göre tüm adaylar doğrudan atanabilecek. Başka herhangi bir sınav ya da mülakat yapılmaksızın, kamu kurum ve kuruluşlarında, kadro ve pozisyonlara göre doğrudan atama yapılacak. 

Yerleştirilen adayların atama için öngörülen niteliklere sahip olması gerekecek. Aynı zamanda gerekli belgelerin de belirtilen süre içinde ibraz edilmesi şartı uygulanacak. Öngörülen niteliklere sahip olmayan ya da gerekli belgeleri belirlenen süre içinde kamu kurum ve kuruluşlarına teslim etmeyen adayların atamaları yapılmayacak.