Kısmetse Olur: Aşkın Gücü'nde yeni bölüm yayımlandı. Yeni yılın ilk bölümünün yayımlanmasıyla erkekler evindeki ilk kavga da başladı. 

Yılbaşı özel bölümünde Zeyd'in Cansel'i kucağına alıp havuza atması Oğulcan'ı sinirlendirmişti. Hatta havuza girip Zeyd'i daha çok suya sokarak hem komik hem de agresif görüntüler vermişti. Programın son anına denk gelen görüntüler ise izleyiciye devamında neler olacağını merak ettirmişti. 

Kısmetse Olur'da Zeyd ve Oğulcan Kavgasını Güvenlik Ayırdı! 

Zeyd ve Oğulcan, kıskançlık krizi yüzünden bugünkü programda kavgaya tutuştular. Hatta öyle ki Oğulcan 'benim kız arkadaşıma yapamazsın' diye Zeyd'e sert bir şekilde çıkıştı. Bunun üzerine Zeyd'in inatlaşmaya devam etmesinin ardından tartışma kavgaya dönüştü. Birbirlerinin üzerine yürüyen ikiliyi ise Öykü Serter güvenlikle gelerek ayırdı. 

1-7

Kısmetse Olur Yarışmacılarına Öykü Serter'den Sert Uyarı! 

Kısmetse Olur yarışmacılarına Öykü Serter, elinde bir kırmızı ve bir de sarı kartla müdahale etti. Yarışmacılara yaptıklarının yanlış olduğunu ve hareketlerine çeki düzen vermeleri gerektiğini söyleyen Serter, iki yarışmacıyı da uyardı. 

Kısmetse Olur: Aşkın Gücü'nde Kim Diskalifiye Oldu? Cansel ve Aybüke Elendi mi? Kısmetse Olur: Aşkın Gücü'nde Kim Diskalifiye Oldu? Cansel ve Aybüke Elendi mi?

Yarışmacıların birbirlerine fiziki temasta bulunamayacaklarını, küfür ve hakaret edemeyeceklerini tekrarladı. Bunun üzerine ise ikisini ayrımak için güvenlikle geldiğini söyledi. Ayrıca konunun son derece hassas olduğunu ve 'kadın olarak bu konu hakkında çok konuşmak istemiyorum, bu konu erkeğin çok bam teline dokunan bir konu' demesi de dikkatlerden kaçmadı.  

2-6

Kısmetse Olur'da İki Sarı Kart 

Kısmetse Olur'da Cansel ve Aybüke'den sonra iki sarı kart da erkekler evine geldi. Öykü Serter, konuşmalarını bitirdikten sonra Oğulcan ve Zeyd'e birer sarı kart verildiğini açıkladı. 

Böylelikle; Cansel, Aybüke, Oğulcan ve Zeyd'in birer sarı kartı olmuş oldu. 

Kısmetse Olur'da Sarı ve Kırmızı Kartlar Ne Anlama Geliyor? 

Kısmetse Olur yarışmasının ilk yayımlandığı yıllardan beri devam eden kırmızı-sarı kart geleneği birer uyarı anlamı taşıyor. Sarı kart uyarı, kırmızı kart ise direkt diskalifiye anlamına geliyor. 

Şu ana kadar 4 yarışmacının sarı kart aldığı programda henüz diskalifiye olan yok. Ancak eğer yarışmacılar 3 sarı kart alırsa, bu durum kırmızı kart anlamına geldiğinden diskalifiye oluyorlar.