Dar gelirli vatandaşlara destek olmak için belediyeler sosyal yardım paketlerini duyururken, kış mevsiminin etkisini göstermesi ve havaların soğuması ile birlikte, pek çok kişi duyuruları yakından takip ediyor. Bu kapsamda, destek ödemeleri ile ilgili açıklamalar merakla beklenirken, farklı illerdeki belediyeler kamuoyuna bilgi vermeye devam ediyorlar.

1000 TL Kış Desteği

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, kış desteği sağlanacağını duyurdu. Toplamda 76.400 aileye destek verilecek ve 1.000 TL ödeme yapılacak. Söz konusu destek ile ilgili Ekrem İmamoğlu'nun sosyal medya hesabından yapılan açıklamada ''İBB olarak sosyal destek sağladığımız 76.400 aileye 1000 TL’lik kara kış desteği sağlama kararı aldık. Kış koşullarında vatandaşlarımızın bütçelerine bir nebze katkı sağlaması dileğiyle.'' ifadelerine yer verildi.

Yapay Et Türkiye'ye Geliyor! Neden Et Fiyatları Arttığı Ortaya Çıktı Yapay Et Türkiye'ye Geliyor! Neden Et Fiyatları Arttığı Ortaya Çıktı

Kış Desteği Yardımı

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, dar gelirli vatandaşlara destek sağlanacağını belirtirken, dileyen kişilerin ihtiyaç sahibi vatandaşlara destek olabileceğini de söyledi. Önümüzdeki süreçte, farklı belediyelerde destek paketleri ile ilgili açıklamalar gelebilir.