Son dakika hava durumu haberi... Mart ayının gelmesi ile birlikte Türkiye genelinde soğuk hava yerini Güneşli ve sıcak havaya bıraktı. Yurt genelinde hava sıcaklıkları 3-4 derece birden yükselirken, barajlarda azalan su seviyesi nedeniyle kuraklık endişeleri de başladı. Milyonlarca vatandaş İstanbul'da kar yağacak mı sorusuna yanıt ararken beklenen yağışlarla ilgili ünlü meteoroloji uzmanından haber geldi. Meteoroloji uzmanı Kerem Ökten, kar yağışının kapalı Rüya dayandığını belirterek “Tam 40 cm yağacak” dedi.

Öğrenciye Müjde! MEB Takvimi Açıklandı! İptal Edilecek Deniliyordu Öğrenciye Müjde! MEB Takvimi Açıklandı! İptal Edilecek Deniliyordu

Hava sıcaklıkları Şubat ayında olduğu gibi Mart ayında da yüksek seyretmeye devam ediyor. Bazı bölgelerde yer yer yağışlar görülse de bu mevsim için yeterli değil. Üstelik barajlardaki doluluk seviyesi de her geçen gün azalıyor kuraklık tehlikesi adım adım yaklaşıyor. Birçok vatandaş kar ne zaman yağacak sorusuna yanıt arıyor. Peki, İstanbul’a kar ne zaman yağacak? İstanbul'a kar yağacak mı? Meteoroloji uzmanı Kerem Ökten Herkesin beklediği o Müjdeli haberi duyurdu. Bahar aylarına Aldanmayın Çünkü kar yağışı geliyor. Hem de kar diz boyu yağacak.

kis-bitti-diyenler-gelsin-tam-40-cm-kar-yagacak-goz-gozu-gormeyecek-1

Meteoroloji Yağış Uyarısı Yaptı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden hava durumu tahminleri yayınlandı. Meteorolojiden yapılan uyarıda bazı bölgeler için sağanak yağış bazı bölgeler için ise kar yağışı uyarısı yapıldı. Sağanak yağış beklenen iller Orta Karadeniz, Doğu Karadeniz, kıyı illeri olurken özellikle Balıkesir, Bursa Birgül Zonguldak, Karabük, Bartın, Kastamonu, Sinop, Iğdır, Yozgat, Şırnak ve Siirt çevrelerinde yağışlar kuvvetli olacak.

Diğer yandan Meteoroloji Genel Müdürlüğü Doğu Anadolu Bölgesi'nde bazı iller için kar yağışı uyarısında bulundu. Bitlis Ağrı Van Hakkari ve Kars çevrelerinde Karla Karışık yağmur ve yer yer kar yağışı görülecek. Meteoroloji bölgede yaşayan vatandaşları yer yerde don ve sis olaylarına karşı da uyardı.

O Tarihte Göz Gözü Görmeyecek

Meteoroloji uzmanı Kerem Ökten de yeni bir kar yağışı uyarısı yaptı. Daha önce Türkiye geneli ve İstanbul için defalarca kar yağışı uyarısında bulunan ancak tahminleri tutmayan Ökten bu defa kendinden emin konuştu. Ünlü meteoroloji uzmanı sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada "Nerede bu kar yağışı diyenler. Kar yağışı İngiltere'de. Wales ve Shropshire yüksek bir kar örtüsü alacak." ifadelerini kullandı.

kis-bitti-diyenler-gelsin-tam-40-cm-kar-yagacak-goz-gozu-gormeyecek-2

İstanbul'a Kar Yağacak Mı?

Meteoroloji uzmanı Kerem Ökten istanbulluların merakla beklediği İstanbul'a ne zaman kar yağacak sorusuna da yanıt verdi. Bu durumun değişime açık olduğunu belirten Kerem Ökten, "Değişime açık. 9 - 10 Mart tarihlerinde Ülkemizin batısında önemli hava olayları olma ihtimali var. Özellikle rüzgar anlamında. Takipteyim. Umarım değişir." dedi.