Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum tarafından kira yardımlarının arttığı duyuruldu. Öncelikle depremden zarar gören illerde bir yıl içinde öncelikle rezerv alanlarının tamamlamasından sonra şehirleri inşa etmeyi hedeflediklerini belirtti. İhtiyaç sahiplerine verilen kira yardımının İstanbul’da 3500 TL’ye, Ankara, Bursa, Antalya ve İzmir’de 3000 TL’ye, Büyükşehirlerde 2500 TL’ye, diğer illerde ise 2000 TL’ye çıkarıldığı duyuruldu.

Emekliye Seçim Zammı! Yüzde 36 Zammı Erdoğan Onayladı Emekliye Seçim Zammı! Yüzde 36 Zammı Erdoğan Onayladı

Artık 3500 TL Yatırılacak!

İhtiyaç sahiplerine devlet tarafından kira yardımı verileceği duyuruldu. Ülke genelinde devam eden kentsel dönüşüm projelerinde kira yardımının da arttığı duyuruldu. Önce İstanbul’da 1500 TL olan kira yardımının 3500 TL’ye yükseltildiği açıklandı. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum tarafından:

"Bakanlığımız bünyesinde kira yardımı alan vatandaşlarımıza kentsel dönüşümü desteklemek amacıyla kira yardımını İstanbul'da 3 bin 500 liraya çıkarıyoruz. Anadolu'da büyük illerimiz Ankara, Bursa, Antalya ve İzmir'de 3 bin liraya çıkarıyoruz. Diğer büyükşehirlerimizde aylık kira yardımını 2 bin 500 liraya çıkartıyoruz. Kalan diğer illerimizde kira yardımını 2 bin liraya çıkartıyoruz. Nisan ayından itibaren inşallah yeni kira yardımlarını vatandaşlarımızın hesaplarına yatıracağız” denildi.