Giderek artış gösteren gıda fiyatları enflasyon rakamlarını olumsuz olarak etkilemektedir. Artan gıda fiyatlarından balık fiyatları da nasibini almış durumda. Vatandaşların cebini yakan balık fiyatları dudak uçuklatmaya yetti. Balık sezonunda bolluğuyla ön plana çıkan balıklar kış ayının gelişiyle bir hayli zamlanmaya başladı. Gıda sektöründeki artış vatandaşların olumsuz olarak etkilenmesine neden olurken gelen zamlar cep yakıyor.

Asgari ücrete, emekli ve memur maaşına yapılan zamlardan sonra gıda fiyatlarına da art arda zam gelmeye başladı. Giderek artış gösteren fiyatlar arasında bulunan balık fiyatları da vatandaşların cebini yakmaya devam ediyor. Fırtınadan ötürü ava çıkamayan balıkçılar balık miktarlarının azaldığına değinirken fiyatlarında bununla orantılı olarak arttığını belirtti. Gıda ürünlerindeki yaşanan yükseliş vatandaşın cebini zorlarken özellikle son zamanlarda balık fiyatları da dudak uçuklatmaya yetti.

Perşembe Balıkçılar Kooperatif Başkanı Ünal Karadeniz tarafından yapılan açıklamada:

Finansbank Asgari Ücretli, Emekli ve Memur İçin Çok Özel Bir Kredi Kampanyası Başlattı!   Finansbank Asgari Ücretli, Emekli ve Memur İçin Çok Özel Bir Kredi Kampanyası Başlattı!  

“Sezon devam ediyor ve palamut sezonu iyi geçti. Ancak hamsi önceki yıllara göre az ve küçük. Denetimler de devam ediyor. Sürdürülebilir balıkçılık anlamında biz de küçük balıkları tutmamaya dikkat ediyoruz. 2-3 gündür fırtına var ve çeşit balık azaldı. Tabii fiyatlara da yansıdı” denildi.

Balık Fiyatları Ne Kadar?

Zorlu hava şartlarından dolayı balık çeşitliliğinin giderek azaldığı ve buna bağlı olarak da güncel balık fiyatları araştırılmaya başlandı. Yapılan zamdan sonra ithal Norveç somon dilim fiyatı 329 TL olurken, çipura markette 99.99 TL’ye satılmaktadır. Tanesi 300 ile 400 gram arasında değişen çipuranın 99 TL’den satışa çıkması herkesin dikkatini çekti.