E-Devlet Ya da Kaymakamlık üzerinden yapılan başvurulara devlet anında karşılıklı destek veriyor. Çocuk sayısına göre artan ödemeler anında PTT hesaplarına yatıyor.  1-2 çocuğa 350 TL 3 çocuğa 450 TL devlet destekleri onaylanması akabinde hemen PTT hesaplarına yatıyor

Devletin başlattığı çok sayıda yardım mevcut. Ev hanımlarına, çalışana, işsize, engelliye yapılan yardımlar ile birlikte şimdi de ihtiyaç sahibi ve dar gelirli vatandaşa yapılan destekler dikkat çekiyor. Başvurunuzun onaylanması durumunda devlet tarafından PTT hesabınıza çocuk yardımı parası yatıyor. Cüzi miktarda olsa bile vatandaşın ihtiyaçlarına cevap veren devlet, PTT aracılığı ile anında hesaplara yatırıyor. Peki PTT çocuk yardımı başvurusu nasıl yapılır? Çocuk destek bileşeni nedir? 

Desteğe muhtaç aileler devletin verdiği yardımlar sayesinde ceplerini biraz da olsa doldururken, çocuklarının ihtiyaçları çerçevesinde de eksiklerini tamamlayabiliyor. 

Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık konu ile alakalı yaptığı açıklamasında 1-2-3-4 çocuklu hanelere yardım parası ödemelerinin tez zamanda başlayacağını açıkladı. Vatandaşa destek olarak verilen ödemeler kapsamında, nbu yardımlar geri ödemesiz ve destek amaçlı yapılıyor. 

Hane başına ve evdeki çocuk sayısına göre ödenen destek bileşeni kapsamı detaylıca araştırılıyor. Öyle ki Çocuk destek bileşeni başvuru şartları neler? Çocyuk destek bileşeni ödemeleri ne kadar? kaç para? İŞTE detaylar...

Çocuk destek bileşeni hangi ailelere ödeniyor

Başvurular nereden yapılıyor?

Çocuğu olan ailelere destek kapsamında 12 ay boyunca düzenli olarak yapılan ödemeler için başvurular E-devlet ya da Kaymakamlıklar aracılığı ile yapılıyor.  https://www.turkiye.gov.tr/aile-ve-sosyal-hizmetler-sosyal-yardim-basvuru-hizmeti adresini kopyalamanız akabinde başvuru sayfasına yönlendirileceksiniz. 

E-Devlet üzerinden de arama kısmına sosyal yardım başvurusu yazabilirsiniz. Yönlendirildiğiniz Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı sayfasından yeni başvuru sekmesinden tamamlayabilirsiniz. 

Aileniz ve sizin ile alakalı tüm bilgileri doğru bir şekilde doldurmanız sonrasında değerlendirmeye alınacak ve hemen akabinde de onay alırsa PTT üzerinden aylık ödemeler başlayacak. 

Başvurular aynı anda yapılabiliyor

Aile Destek bileşeni kapsamında aşağıdaki yardımlar için de başvurabilirsiniz.

Şartlı Eğitim Yardımları, Yabancılara Yönelik Şartlı Eğitim Yardımı (YŞEY), Eğitim Materyali Yardımı, Anaokulu yardımı, Öğrenci Barınma-Taşıma-Yemek Yardımı, Yükseköğrenim Öğrencilerine Yönelik Yardımlar, Muhtelif Eğitim Yardımları

Et Fiyatlarında Görülmemiş İndirim! Herkes Alabilsin Diye 150 TL Yaptılar Et Fiyatlarında Görülmemiş İndirim! Herkes Alabilsin Diye 150 TL Yaptılar