Meteoroloji uzmanları soğuk hava dalgasının ülkemizden kısa bir süre için gittiğini ve Mart'ın ortasında tekrardan geri döneceğini açıkladı.  Kışın yağmayan karın ilkbahar mevsiminin başı itibari ile hayatı felç edeceği bu durumunda okulları etkileyeceği bildirildi. Mart ayının 3. haftasına girilmesi ile Balkanlardan soğuk ava dalgasının yurda giriş yapacağını açıklayan uzmanlar, kar yağışının İstanbul'dan başlayacağını da belirtiyor. 

Cemrelerin düşmesi ile birlikte bahar mevsiminin başlayacağına inanan vatandaş, ılıman geçen son günler sonrasında soğuk hava ile baş başa kalacak. Peki kar yağacak mı? Kar ne zaman yatacak? 

Mevsimler adeta yer değiştirmişken, kış mevsiminin göbeğinde neredeyse yaz mevsimini yaşar olduk. Normal zamanda Aralık-Ocak itibari ile başlayan kar yağışı Şubat ayının başında başlamış bir hafta akabinde mevsim normallerinin üzerinde seyretmeye başlamıştı. 

Tarih Verildi

Mart ayında özellikle de ülkenin kuzey batısında etkisini gösterecek olan kar yağışları başlayacak. Mart'ın 15'i itibari ile başlayacağı tahmin edilen kar yağışı ile birlikte okulların 1 hafta tatil edileceği de söz konusu olacağı söyleniyor. 

Doğu Anadolu'da vakit uzamayacak

Doğu Anadolu bölgesinde kar yağışı için uyarılar şimdiden başlamış iken önümüzdeki günlerde soğuk hava dalgasının giriş yapacağı söyleniyor.

Meteoroloji Uzman Kerem Ökten yağış ile alakalı olarak uyarılarda bulundu. 

bu akşam içinde İç Anadolu’nun doğusu, Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ve Doğu Anadolu’da kar yağışlarının olma ihtimali vardır.

Prof. Dr. Naci Görür Korkuttu: İstanbul Depreminin Şiddeti 9 Olur! Prof. Dr. Naci Görür Korkuttu: İstanbul Depreminin Şiddeti 9 Olur!

Doğu Karadeniz kıyıları kuvvetli yağmur alacakken, aynı bölgenin için kesimler ve bilhassa Ayder tarafından yoğun bir şekilde kar yağışı beklenmekte. Çığ tehlikesi bulunmakta. Dikkatli olunmalı, dedi.