Kış mevsiminin etkisin göstermesi ve havaların soğuması ile birlikte, kar yağışlarının ne zaman başlayacağı pek çok kişi tarafından merak ediliyor. Bu kapsamda, Meteoroloji'nin hava tahmini raporları yakından takip ediliyor. Meteoroloji'nin yeni tahminlerine göre, önümüzdeki günlerde 41 şehirde kar yağışı etkili olabilir.

Hangi İllere Kaç Yağacak?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, güncel hava tahminlerine ilişkin raporlar yayınlamaya devam edem ediyor. Bu kapsamda, 7-13 Ocak tarihleri için tahminler açıklandı. Söz konusu tahminlere göre Afyonkarahisar, Ağrı, Aksaray, Amasya, Ankara, Ardahan, Artvin, Batman, Bayburt, Bingöl, Bitlis, Bolu, Burdur, Çankırı, Çorum, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Eskişehir, Gümüşhane, Hakkari, Iğdır, Isparta, Karabük, Karaman, Kars, Kastamonu, Kayseri, Kırıkkale, Kırşehir, Konya, Kütahya, Malatya, Muş, Nevşehir, Niğde, Sivas, Tokat, Tunceli, Van, Yozgat'ta kar yağışı etkili olabilir.

Didem Arslan Mithat Olayı: 6 Aylık Suskunluğun Ardından Katilin Dili Çözüldü Didem Arslan Mithat Olayı: 6 Aylık Suskunluğun Ardından Katilin Dili Çözüldü

Kar Yağışı Merakla Bekleniyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, kar yağışının yanı sıra hava sıcaklığına dair de açıklama yaptı. Meteoroloji'nin açıklamasına göre, 8-14 Ocak tarihleri arasında hava sıcaklıklarının mevsim normallerinde seyretmesi bekleniyor.