Bahar ayları geldi ancak beklenen kar yağışı hala etkili olmadı. Birçok meteoroloji uzmanı kar yağışı için Mart ayının işaret etse de henüz yurt genelinde hava sıcaklıkları mevsim normallerinin üstünde seyrediyor. Peki, kar yağacak mı? Mart ayında kar yağışı var mı? Meteoroloji Genel Müdürlüğü o illeri kar yağışı konusunda uyardı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yeni hava durumu tahminleri yayınlandı. Meteorolojinin yayınladığı son hava durumu tahmin raporuna göre Yurt genelinde çok bulutlu ve parçalı bulutlu bir hava hakim olacak. Meteorolojiden bazı iller için sağanak yağış uyarısı da geldi. Batı Akdeniz, Marmara Bölgesi, Ege Bölgesi, Batı Karadeniz'in iç kesimleri, Osmaniye, Kahramanmaraş, Eskişehir, Hatay, Zonguldak, Çankırı, Bartın, Malatya, Gaziantep, Hakkari, Şırnak, Adıyaman ve Kilis çevrelerinde yağış bekleniyor. Meteoroloji aynı zamanda Ankara'nın kuzey ve batı kesimlerine de sağanak yağış uyarısı yaptı.

Kara Kış Daha Yeni Başlıyor

Bu hafta sonu ve Önümüzdeki hafta için Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yağış uyarısı geldi. İç kesimlerde beklenen yağışlar şimdiden başlarken meteoroloji uzmanları ise Mart ayının gelmesiyle beraber Bahar'ın geldiğini düşünmenin yanlış olacağını söyledi. Önümüzdeki hafta içinde yurdun büyük bölümünde büyük ölçekte yağış beklenirken İç Anadolu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde ise kuvvetli yağmurun etkili olacağı öğrenildi.

Meteoroloji Alarmlarına Yenisini Ekledi! Dikkat Geri Geliyor Meteoroloji Alarmlarına Yenisini Ekledi! Dikkat Geri Geliyor

İstanbul'da Karla Karışık Yağmur Bekleniyor

Meteoroloji uzmanlarına göre İstanbul'da ise önümüzdeki hafta karla karışık yağmur görülecek. Hafta sonunda da İstanbul'da sağanak yağış beklenirken Uzmanlar tarihte yaşanan büyük kuraklıkların ardından yaşanan sel baskınlarına dikkat çekti. Geçtiğimiz Yüzyıl içerisinde kurak geçen kış ve Bahar aylarının ardından kuraklık yaşanan bölgelerde yaz aylarında sel felaketi yaşandığını belirten Uzmanlar tedbirli olunmasını istedi.