Son aylarda yağmur ve kar yağışlarının iyice azalması nedeniyle kuraklık endişeleri artarken, meteoroloji müjdeli haberi verdi. 

İç Anadolu'nun doğusu ve Doğu Anadolu'da beklenen kar yağışları, bu sabah itibarıyla; Sivas, Kayseri, Nevşehir, Malatya, Elazığ, Muş, Hakkari, Van, Tunceli, Bingöl, Bitlis, Şırnak, çevresinde yoğun kar yağışı bekleniyor. Hatta öyle ki bu bölgelerde kar kalınlığının 10, 20 ve 20 cm üstüne çıkması bekleniyor. 

karyagis

Yarına Kadar Kar Yağacak

Kuvvetli kar yağışlarının yarın sabah saatlerine kadar etkili olması beklenirken, ulaşımda aksamalar, buzlanma ya da don olayı gibi olumsuzluklara karşı tedbirli olunması konusunda uyarıldı. Ayrıca akşam saatlerinde İç Anadolu'da da yağışların başlayacağı bildirildi. 

meteorolojikaryagis

Yurt Genelinde Yağışların Başlaması Bekleniyor 

Bugünün ülke genelinde yağışlı geçeceği tahmin edilirken, özellikle Marmara, İç Ege, Batı Akdeniz'de sağanak yağmur bekleniyor. İç Anadolu, Karadeniz'in iç kesimleri, Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu'nun kuzey kesiminde karla karışık yağmur ve kar yağacağı tahmin ediliyor. 

karyagisbasladi

Sağanak Yağış Geliyor 

Kıyı Ege, Antalya, Manisa, Kocaeli, Sakarya, Düzce, Zonguldak, Bartın çevrelerinde kuvvetli yağmur yağacağı tahmin ediliyor. 

Meteoroloji Alarmlarına Yenisini Ekledi! Dikkat Geri Geliyor Meteoroloji Alarmlarına Yenisini Ekledi! Dikkat Geri Geliyor

Öte yandan Doğu ve Düneydoğu Anadolu bölgelerinde sıcaklığın 2-4 derece azalacağı ancak diğer bölgelerde önemli değişiklikler olmayacağı tahmin ediliyor. 

karyagismeteoroloji

Rüzgar Etkili Olacak 

Genellikle güney yönünde hafif ve orta kuvvette esen rüzgar, İç Ege, Batı Akdeniz, Doğu Akdeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu, Orta ve Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde etkili olması bekleniyor. Meteorolojinin uyarılarına göre 40-70 km hıza ulaşabilecek olan rüzgara karşı tedbirli olmakta fayda var.