SON Dakika! Elektrik ve Doğalgaz Borçlarınız Silinmiş Olabilir Hemen Kontrol Edin SON Dakika! Elektrik ve Doğalgaz Borçlarınız Silinmiş Olabilir Hemen Kontrol Edin

İzmir'de 30 Ekim 2020'de yaşanan depremin ardından Bayraklı'da kurulan geçici konaklama merkezinde Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen vatandaşlar ağırlanacak. 

İzmir Valiliği'nin koordinasyonunda Bayraklı'da kurulan 43 bin metrekarelik alandaki konaklama merkezi toplamda 1000 kişiye hizmet vermişti. 

Bayraklı Geçici Konaklama Merkezi Yönetici Yardımcısı Şuayip Üner, şu anda bölgede 207 konteyner olduğunu, bunların 176'sında 482 kişinin yaşadığını söyledi. 

Yaşanan Kahramanmaraş merkezli depremin ardından konut hakkı olan 10 aile dışında tebligat göndererek konteynerleri boşaltmaları istendiğini aktaran Üner, şunları kaydetti: 

Deprem bölgesinden ilimize gelen depremzede vatandaşlarımızı konteyner kente alacağız. Bu konuda tebligat gönderilen vatandaşlarımız da bize kolaylık sağlayıp konteynerleri deprem bölgesinden gelecek kardeşlerine bırakacaklardır.

Deprem bölgesinden gelen yurttaşların kendilerini ev ortamında hissedebilmeleri için titizlikle çalışmalarına devam ettiklerini belirten Üner, 200 yeni konteynerin daha getirileceğini ve yaklaşık 1600 depremzedeyi ağırlamayı planladıklarını söyledi.