Tolga Saviş ve Gündüz Öğüt'le birlikte İzmir Devlet Senfoni Orkestrası, çocuklara senfonik müziği tanıtmak amacıyla hazırlanan 'Büyülü Orkestra'yı ilk kez seslendirdi. 

İzmir Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi'nde gerçekleştirilen konserde deprem bölgesinden İzmir ve Manisa'ya gelen aileler ve çocukları keyifli vakit geçirdi. 

İzmir Devlet Senfoni Orkestrası ve Balesinde orkestra şefi görevindeki Tolga Taviş, şunları kaydetti:

Ceza, Gazapizm, Derya Uluğ ve Göksel Depremzedeler için Harekete Geçti Ceza, Gazapizm, Derya Uluğ ve Göksel Depremzedeler için Harekete Geçti

Büyülü Orkestra, çok özgün, güzel bir masal. Hem gerçekle geçmişle ilintili hem günümüze ve hayal dünyamıza dönük birtakım fikirleri, düşünceleri var. Bence çocuklar, bu düşünceleri en güzel içselleştiren en çabuk kavrayan seyirci grubu. Biz de Büyülü Orkestra aracılığıyla çocuklara senfonik müziği, senfonik  aracılığıyla da vefayı, umudu, savaşmayı, hakkını aramayı ve uygar, saygılı, sevgili, nezaketli ve empati sahibi bir insan olarak yaşamayı öğretiyoruz.

Eser anlatıcılığını üstelenen Gündüz Öğüt ise İzmir Devlet Senfoni Orkestrası kurucusu ve ilk şefi Hikmet Şimşek'i andıklarını söyleyerek şunları ifade etti: 

Oyunumuzun içinde hem orkestra hem çalgıları tanıttığımız gibi aynı zamanda orkestramızın kurucusu, ilk şefi, rahmetli hocamız Hikmet Şimşek'in de anıldığı bölümler var. Çocuklarımıza onu tanıtıp anlatmak istiyoruz. Onların hayal kurmasını, sanat ve müziği hayatlarına katmasını, sevdirmeye yönelik güzel maceralı bir masal anlatacağız.