İyilik dizisi final tarihi açıklandı. İyilik ne zaman final yapacak? İyilik kaçıncı bölümde final yapacak? 29 Nisan 2022'de yayın hayatına başlayan ve sessiz sedasız yolunda devam eden, spekülasyonların en yapıldığı dizi olarak bilinen İyilik finali kesinleşti. Dizinin kemik izleyici kitlesi İyilik ne zaman final yapacak araştırmasını yapıyor. Peki İyilik dizisi neden final yapıyor. RTÜK'ün devreye gireceğinin iddia edildiği ve kadınların küçümsendiği için son zamanlarda çok sayıda şikâyet aldığı iddia edilen İyilik dizisi final detayları sizlerle.

Özellikle de Sera Kutlubey'i adeta arşa çıkaran ve dizinin adının tersine hareket ediyor dedirten İyili dizisi ne zaman final yapacak? İyilik neden final yapıyor?

6 Şubat Bu Akşam Diziler Var mı? Yasak Elma, Alparslan, Ömer Yeni Bölümleri Olacak mı? 6 Şubat Bu Akşam Diziler Var mı? Yasak Elma, Alparslan, Ömer Yeni Bölümleri Olacak mı?

İyilik neden final yapıyor?

Başladığı an itibari ile hakkında hiç konuşulmayan ancak Sera Kutlubey'in zirveye çıkmasını sağlayan İyilik, yaz sezonunda hakkında hiç konuşulmamıştı. Reytingleri az olsa da devam kararı alan İyilik dizisi yapımcıları ve kanal, yeni sezon dizilerinin başlaması ile birlikte kararlarından vazgeçmeye başladı. Öyle ki özellikle de reyting savaşının en fazla olduğu Cuma günü hengamesine uğrayan İyilik dizisi final yapıyor. 

RTÜK devreye girebilir denilmişti

Geçtiğimiz sezonun başarı ile tamamlanması sonrasında özellikle de bayana şiddet sahnelerinin ve kadınları küçümsediği sahnelerinin bol olması sebebiyle RTÜK'e çok sayıda şikâyet geldiği iddia edilmişti. Ortaya atılan bu iddialar sonrasında devreye RTÜK'ün gireceği açıklanmış ve ceza alacağı iddiaları da sosyal medyayı ikiye bölmüştü. Abla kardeş gibi olan 2 kadının bir adam için savaşı, 2. Sezonda değişse de hep kötülüğün kazanması izleyiciyi sıkmış duruyor ki, dizi reytinglerde adeta çöküş dönemine girdi.

İyilik Damla dayak yemesi çok konuşuldu

Öyle ki İyilik Murat ile Damla evlenmeden önceki bölümlerinde yaşadıkları kimi anlar, herkes tarafından yorum yağmuruna tutulmuştu. Öyle ki İyilik Damla'nın Murat'tan dayak yediği birçok sahnenin olması ve Damla2nın buna rağmen takıntılı bir şekilde aşkına devam etmesi izleyiciyi çileden çıkarmıştı. 

Yalı Çapkını ve son zamanlarda ilerleyişini emin adımlarla tamamlayan Kızılcık Şerbeti gölgesinde kalan İyilik dizisi reytinglerde çift haneli sayılara kadar düşmüştü. İyilik dizisi düşen reytinglerini kendisine tanınan hakları kullanamaması sebebiyle final yapıyor

İyilik ne zaman final yapacak?

İyilik dizisi bu hafta yok. Yeni yıl sebebiyle yayınlanmayacak.  İyilik dizisi 27. Bölümüyle (13 Ocak) ekranlara veda edecek.