Bilanço Ağırlaşıyor: Selde Ölenlerin Sayısı 13'e Yükseldi Bilanço Ağırlaşıyor: Selde Ölenlerin Sayısı 13'e Yükseldi

Bugün daha erken saatlerde İmamoğlu ve Yavaş'ın Meral Akşener ile görüşmeye gideceği bildirilmişti.

Hatta öyle ki CHP kaynaklarında da "Sayın Genel Başkanımız, ismi zikredilen iki Büyükşehir Belediye Başkanımızın Sayın Meral Akşener'i İYİ Parti Genel Merkezi dışında ziyaret etme talebine olumlu yaklaşmıştır" bilgi notunu paylaşmıştı. 

Notta yer alan diğer ifadeler ise şöyleydi: 

Sayın Genel Başkanımız, kendisi de daha önce belirttiği gibi, Halil İbrahim sofrasının küçülmesini değil, bilakis büyümesini arzulamaktadır. İki Büyükşehir Belediye Başkanımız bu görüşmede “iradelerinin Sayın Genel Başkanımıza bağlı olduğunu, aday olarak da Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nu görmek istediklerini” iletecekler ve ittifakın devam etmesini talep edecekler. Meselenin Türkiye olduğu ve Genel Başkanımızın herkesin oyunu alacak, her rengi temsil edecek bir aday olacağı herkesin mâlumudur.

İyi Parti Yalanladı 

Sosyal medyada İmamoğlu ve Yavaş'ın Meral Akşener'i ziyaret ederek adaylık konusunda yaşanan krizi konuşmaya gittiği iddiaları, İyi Parti tarafından yalanlandı. İyi Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu şunları ifade etti: 

Bildiğiniz gibi sayın Genel Başkanımız basın toplantısında Millet İttifakı'nın desteği ve işbirliği ile seçilmiş olan çok değerli iki belediye başkanımıza, sayın Ekrem İmamoğlu ve sayın Mansur Yavaş'a bir çağrıda bulunmuştu. Bunun ardından özellikle bugün bazı haberler kamuyona yansıtıldı. Önce ilk olarak şu an Ankara'da bulunduğunu öğrendiğimiz kıymetli 10 belediye başkanının sayın Genel Başkanımızı ziyaret edeceği, ardından birkaç saatlik dilim içerisinde sayın İmamoğlu ve sayın Yavaş'ın Genel Başkanımız ziyaretleri söz konusu olduğuna ilişkin bir haber geçildi. Tabii biz şeffaf sorumluluk anlayışımız gereği netiz. Ne bizim böyle bir talebimiz olmuştur ne de kıymetli belediye başkanlarının bizden bir talebi olmuştur. 10 belediye başkanının hiçbirisi, değerli iki belediye başkanının da ziyaretleri ile ilgili bilgiler ve haberler gerçeği yansıtmamaktadır.