Meteoroloji yetkilileri hava durumuna karşı İstanbulluları uyardı. Kent genelinde devam eden karla karşık yağmur hayatı zorlaştırırken, yüksek kesimlerde kar daha etkili oldu. İstanbul Valisi Ali Yerlikaya ise vatandaşları trafiğe çıkmamaları konusunda uyardı. 

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya 'Ulaşımda aksamalar, buzlanma, don ve tipi bekleniyor. Saat 19.00'dan sonra zorunlu olmadıkça trafiğe çıkmayın.' diyerek vatandaşları uyardı. Uyarı sonrasında ise vatandaşlar yağışların ne kadar süreceğini merak etmeye başladı. Peki, İstanbul'da kar yağışları ne kadar sürecek? 

Deprem Bölgesi Sel Bölgesi Oldu, Ölü Sayısı Arttı... Son Durum Ne? Deprem Bölgesi Sel Bölgesi Oldu, Ölü Sayısı Arttı... Son Durum Ne?

meteorolojiuyari

Şehir Beyaza Büründü 

İki gündür İstanbul'da devam eden kar yağışı etkisini artırdı. Sabah saatlerinde artan kar yağışının ardından Anadolu Yakası'nda yer yer fırtına görülmeye başlandı. Çamlıca Tepesi ve Beykoz'un yüksek kesimleri ise beyaz örtüyle kaplandı. 

TEM otoyolu ve D-100 kara yolunda bağlantıların açık olduğu bildirilirken, ara sokaklarda ise aşırı buzlanma nedeniyle sürücülerin zor anlar yaşadığı belirtildi. 

istanbulkaryagis

Anadolu Yakası'nda trafik yoğunluğu artarken, ana yollarda sürücüler uzun süre ilerlemekte zorlandı. TEM Ümraniye Kavşağı'nda ise aniden bastıran tipi nedeniyle yol kapandı. 

Don ve Tipiye Karşı Dikkat!

Çok sayıda araç yolda kalırken, bölgeye polis ve belediye ekipleri yönlendirildi. Polis ekipleri bölgede gereken önlemleri alıp, kar küreme araçlarıyla yolu açmaya çalışıyor. 

taksimkar

Öte yandan Kartal Yakacık Çarşı Mahallesi'nde bazı sokaklardaki buzlanma nedeniyle araçlar yolda kalırken, Bayrampaşa'da da durum farklı değildi. Yolda kalan İETT otobüsleri, ambulans ve diğer araçlar için belediye ekipleri hala çalışmalarına devam ediyor. 

Rüzgar ve şiddetli kar yağışı nedeniyle şehir beyaza bürünürken, belki de bu yıl ilk kez Taksim Meydanı ve İstiklal Caddesi bomboştu.