Osmanlı'nın İlk Parası Katar'da Bir Müzede Sergileniyormuş! Osmanlı'nın İlk Parası Katar'da Bir Müzede Sergileniyormuş!

Kış mevsiminin etkisini göstermeye başlaması ile birlikte hayat kabusa çeviren kar yağışı gelecek mi? soruları özellikle de İstanbul'da yaşayanlar tarafından merakla araştırılıyor. Peki İstanbul'a kar yağışı olacak mı 2023? İstanbul'a kar yağacak mı? sorusu uzunca süredir her gün gündeme çıkan 'havalar soğuyacak' iddiaları ile birlikte merakla araştırılıyor. Şu sıralar mevsim sıcaklıklarının üzerinde seyreden hava sıcaklıkları yavaş yavaş azalmaya başlarken, yurt genelinde var olan yağmurlar sonrasında hava sıcaklıklarının iyice düşeceği açıklandı. 

Peki İstanbul'a kar yağacak mı? İstanbul'a kar ne zaman yağacak 2023 detayları sizlerle. İstanbul'da yaşam şartlarını negatif etkileyen kar yağışının ne zaman olacağı vatandaş tarafından araştırılıyor. Hava sıcaklıklarının düşmeye başlaması ile birlikte kar yağışı gündeme çıkmaya başlarken, İstanbul'a kar yağışı olacak mı 2023 detayları sizlerle. 

İstanbul'a kar ne zaman yağacak?

Ocak ayının son günlerinde hala daha kar yağışının gelmemesi sebebiyle vatandaş İstanbul'a kar ne zaman yağacak sorusunun yanıtını araştırıyor. 

Gözler 4 Şubat'ta

Avrupa'daki yüksek basıncın Türkiye'ye yağış olarak etkisini gösterdiğini açıklayan meteoroloji uzmanları, İstanbul'da şubat ayının ilk haftasında kar beklentisinin olduğunu belirterek 4 Şubat tarihine işaret etti.

İstanbul'a kar Şubat başında yağacak

Avrupa'daki yüksek basınç Türkiye'ye yağış olarak gelirken, NTV Meteoroloji Uzmanı Dilek Çalışkan, gözlerin Şubat ayının başına çevrildiğini açıkladı ve 4 Şubat'ı gösterirken, "Art arda gelecek ve devamı olacak yağışlar gerçekleşecek. 27 Ocak-10 Şubat arasında sıklıkla yağış göreceğiz. Yoğun kar yağışı alacak kentlerimiz de olacak." ifadelerini kullandı.

Yurt geneli şu sıralar yağışlı ve sıcak bir hava hâkim iken bu yağışlar sonrasında havaların mevsim normallerine döneceği hatta Şubat ayının da gelmesi ile birlikte mevsim normallerinin altına düşeceği açıklanıyor.