İstanbul Valisi Ali Yerlikaya sosyal medya hesabından hafta sonu boyunca devam edecek kar yağışına karşı vatandaşları uyardı: 

Kıymetli Hemşehrilerim, 16.00 itibarıyla Meteoroloji Bölge Müdürlüğümüzden alınan bilgilere göre İstanbul'da; cumartesi ve Pazar günü karla karışık yağmur beklenmektedi. Lütfen tedbirli ve dikkatli olalım. Gelişmelerden sizleri sürekli bilgilendireceğiz.

Ali Yerlikaya'nın yanı sıra AKOM tarafından yapılan açıklamada, Pazar günü sabah saatlerinden itibaren İstanbul'da soğuk havanın artacağı bilgisine yer verildi. Ayrıca haftaya Perşembe gününe kadar aralıklı kar yağışlarının devam edeceği de belirtildi. 

Balkanlar üzerinden gelen soğuk ve yağışlı havanın etkili olduğu İstanbul'da, bu Pazar sabah 08.00'dan itibaren hava sıcaklığının daha da düşmesi bekleniyor. 

YÖK Sabah Sabah Açıkladı! Üniversiteler de Yüz Yüze Eğitim Tek Evete Bakıyor YÖK Sabah Sabah Açıkladı! Üniversiteler de Yüz Yüze Eğitim Tek Evete Bakıyor

İBB AKOM verilerine göre 60-80 km'ye ulaşması beklenen rüzgar, fırtınaya dönüşebilir. Soğuk hava nedeniyle şu anda devam eden 5-7 derecelik sıcaklığın -1 ile 3 derece aralığına gerilemesi bekleniyor. Öte yandan il genelinde karla karışık yağmur ve kuvvetli kar yağışlarının devam etmesi bekleniyor.