Zamanla kült filmlerden biri haline gelen İntikam Meleği - Kadın Hamlet, İstanbul Film Festivali kapsamında restore edilecek. Bu yıl 42.'si düzenlenen festivalde film, geçen yıl hayatını kaybeden Fatma Girik'in anısına tekrar beyazperdeye aktarılacak. 

Gerçek dışı öğeleri sık sık filmlerinde gördüğümüz Metin Erksan, İntikam Meleği - Kadın Hamlet'te de fantastik bir dünya ile izleyiciyi şaşırtacak. 

istanbulfilmfestivali

İntikam Meleği - Kadın Hamlet Filmi Hakkında 

Sheakspeare'nin ölümsüz eserini kendine özgü benzersiz bir sinema görüşüyle şekillendiren Metin Erksan, olay örgüsünü çağdaş bir dönemde Türkiye'de geçirdi. Hamlet ise filmde bir erkek değil, ABD'de eğitim gören bir kadın tiyatro öğrencisidir. 

Serkan Çayoğlu Herkesin Merakla Beklediği Filmin Çıkış Tarihini Duyurdu! Serkan Çayoğlu Herkesin Merakla Beklediği Filmin Çıkış Tarihini Duyurdu!

Filmde pop şarkılar ve hayali orkestralar gibi öğeler ön plana çıkarken, Hamlet dışında kimsenin ismi aynı kalmaz. Dram, trajedi ve fantastik türlerdeki bu filmin konusu ise özgün oyunla yine oldukça benzer. 

Moskova ve San Francisco film festivallerinde gösterilen filmin yönetmeni ve senaristi Metin Erksan olurken, görüntü yönetmeni Cahit Engin ve kurgucusu da Süleyman Karakaya. 

Timur Selçuk ve Dmitri Shostakovich'in bestelerinin kullanıldığı filmde, Fatma Girik'in yanı sıra Sevda Ferdağ, Reha Yurdakul, Orçun Sonat, Nevra Serezli, Ahmet Sezerel, Yüksel Gözen, Ali Cağaloğlu, Ahmet Turgutlu da rol alıyor.