Star TV ekranlarında bu akşam başlayacak olan Ömer dizisi hakkında merak tam sürat devam ediyor. Ömer Dizisi gerçek hikâye mi? ÖMer dizisi uyarlama mı? sorusu, her yeni başlayan dizilerde sorulduğu için Ömer dizisi içinde merakla araştırılıyor. Peki Ömer dizisi uyarlama mı? Ömer dizisi gerçek hikâye mi?

Selahattin Paşalı ve Gökçe Bahadır'ı bir arada bulunduran Ömer Dizisi için geri sayım başladı. İzleyici ilk cami minaresinden okunan bir ezan ile başlayan fragmanı izlediği günden beri dizi hakkındaki detayları araştırıyor.  Peki ÖMer dizisi gerçek hayat hikayesi mi? Ömer dizisi uyarlama mı?

Ömer dizisi gerçek hikâye mi? 

Son zamanlarda oldukça dikkat çeken 'gerçek hayat hikayesi' emaresinin görüldüğü diziler arasında Ömer dizisi de var mı merak ediliyor. Ancak Ömer dizisi gerçek hayat hikayesi olmayıp, karşımıza uyarlama olarak çıkıyor. 

İsrail uyarlaması olarak karşımıza çıkıyor

Oktay Kaynarca'dan Ayrılık Yanıtı! Ben Bu Cihana Sığmazam Finale Gidiyor Oktay Kaynarca'dan Ayrılık Yanıtı! Ben Bu Cihana Sığmazam Finale Gidiyor

Ömer dizisi uyarlama dizi olarak karşımıza çıkacak iken uyarlandığı dizinin de tepki topladığı sosyal medya da konuşuluyor. Selahattin Paşalı'nın dizi de Gamze'ye olan aşkını, izleyiciye nasıl geçireceği de merak konusu. 

İsrail yapımı olan Shtisel dizisi uyarlaması olarak karşımıza geçecek. öyle ki sosyal medya da kimi kesimin, dini duyguları istismar ediyorlar yorumlarının, henüz dizi başlamadan yapıldığı Ömer dizisi için bir de İsrail uyarlaması olması izleyiciyi daha da bir tepkiye sokacağı söyleniyor. 

Shtisel ilgi ile izlenmişti

İsrail yapımı olan Shtisel dizisi 3 sezon ve 33 bölüm sürmüştü ve Netflix platformunda tüm dünyaya açılmıştı. İsraillilerin Ortodoks Yahudi bir ailenin hayatını anlattığı dizi Türk versiyonu olarak cami de çekilmesi izleyici tarafından hoş karşılanmadığı bu akşam ki reyting sonuçları ile belli olacak. 

Ömer dizisi konusu biraz farklılaştırıldı

Ömer dizisi konusunda ön planda aşk olacak iken yıllar sonra terk ettiği mahallesine geri dönen Gamze ve mahalledeki camii hocasının oğlu Ömer’in tüm imkânsızlıklara rağmen tutunacakları aşklarını konu edinilecek.

Ömer dizisi oyuncuları

Ömer Ademoğlu (Selahattin Paşalı)
Gamze (Gökçe Bahadır)
Reşat Ademoğlu (Barış Falay)
Nisa Ademoğlu (Merve Dizdar)
Nezahat Ademoğlu (Zerrin Sümer)
Nuran (Gülçin Kültür Şahin)
Tahir (Onur Bilge)
Tuna (Metehan Parıltı)
Elif (İrem Tokat)
(Gamze Karaduman)
(Serpil Gül)
(Muharrem Türkseven)
(Melike Güner)