Yeni yılla birlikte altın ve dolar kurlarında ne gibi değişiklikler olacağı merak edilirken, İslam Memiş yeni tahminlerde bulundu. 2023’ün ‘kumar yılı’ olacağını söyleyen Memiş, beklentilerini sıraladı. Ayrıca memur ve emeklilere ilave zam yapılacağını eklerken, erken seçim olacağı tahmininde bulundu. 

Dolar 24’ü Gram Bin 400 TL’yi Görecek  

Dolar ve euro hakkında yorum yapan Memiş, yıl içinde euronun 27-28 TL bandına yükseleceğini, doların da 24-25 TL’yi göreceğini söyledi.  

Öte yandan altın tahminlerini sık sık yenileyen uzman, gram altın fiyatının 1.400-1.600 TL bandına yükseleceğini belirtti. Gram gümüşün ise 20-25 TL bandında seyredeceğini ekledi.  

2023 Kumar Yılı Olacak  

Altın, dolar, euro, sterlin ve gümüş hakkında konuşan Memiş’in yazısında yer verdiği ifadelerin bir kısmı ise şöyleydi: 

Ocakta da Zam gelmişti! Honda Civic Şubat 2023 Fiyat Listesi Güncellendi! Ocakta da Zam gelmişti! Honda Civic Şubat 2023 Fiyat Listesi Güncellendi!

2023 yılı benim nazarımda “KUMAR YILI” olacak. Fiyatlarda ve piyasalarda istikrar beklememek gerek. Ondan sebep bu yılda risk dağıtmanın önemli olacağını söyleyebilirim. Birikimlerimizi en az dört varlığa dönüştürebiliriz. Ancak bu yıl ki sepetimin içerisinde dolar olmayacak. TL karşısında değer kazanmayacağı için değil, alternatif olarak daha fazla kazandırabilecek farklı bir yatırım aracı olduğu için. Yüzde 25 TL, yüzde 25 altın, yüzde 25 gümüş, yüzde 25 Euro veya Sterlin gibi.  

Mart Ortasında Emekli ve Memura Yüzde 15 İlave Zam Gelecek 

Bugün attığı bir tweet’te emekli ve memur maaşlarına değinen Memiş, ekstra zam yapılacağını iddia etti. Ayrıca, seçim tarihinin de Mayıs ayında olacağını söyledi: