Altın ve para piyasaları uzmanı İslam Memiş, altın tahminlerinin yanı sıra piyasa değerlendirmeleriyle de gündeme geliyor. Geçtiğimiz günlerde gram altın için rakam veren Memiş, bugün attığı bir tweet'te Pazartesi günü gerçekleştirilecek olan Kabine Toplantısı'na dikkat çekti.

Borç Yapılandırma Paketi Geliyor 

Milyonlarca vatandaşın enflasyon ve yüksek faizler nedeniyle borçlarını ödemesi bir hayli zorlaştı. Özellikle devlete borcu olanların bankalardan kredi aradığı bugünlerde İslam Memiş, Pazartesi günkü Kabine Toplantısı'ndan sonra borçlar için kapsamlı bir yapılandırma paketi geleceğini söyledi. 

İslam Memiş Gram Altın Tahmini 

İslam Memiş, gram altınla ilgili olarak düşüşlerin devam edeceği yönünde bir tahminde bulundu. Memiş'e göre, dolar karşısında değer kazanan tüm yatırım araçlarında önümüzdeki günlerde ufak çaplı bir düşüş olacak. 

İster Şubeye Git, İster SMS'le Başvur! PTT Kefilsiz Şartsız 50 Bin TL'yi Hesaplarınıza Yatıracak İster Şubeye Git, İster SMS'le Başvur! PTT Kefilsiz Şartsız 50 Bin TL'yi Hesaplarınıza Yatıracak

FED'den 25 baz puanlık bir artış beklediğini dile getiren Memiş, genel piyasa değerlendirmesinde önemli destek ve direnç noktalarını şöyle aktardı:

Ya destek ya da dirençleri test edeceğim der gibi. Mesela; Altının ons fiyatında (xau/usd) bin 850 destek bin 950 direnç seviyeleri. Bulunduğu seviye bin 910 dolar. Gümüşün ons fiyatında (xag/usd) 21,80 destek 26,20 direnç seviyeleri. Bulunduğu seviye 23,40 dolar seviyesi. EUR/USD paritesinde 1,07 destek 1,09 direnç. Bulunduğu seviye 1,08.