Altın ve para piyasaları uzmanı İslam Memiş, altın fiyatları ile ilgili son dakika uyarısı yaptı. Kritik seviyeyi açıklayan ünlü Ekonomist, o tarihte altının adeta uçacağını söyledi. Peki, altın fiyatları ne kadar olacak? Altın kaç TL olacak?

Altın fiyatları, yatırımcı ve vatandaşlar tarafından yakından takip ediliyor. Özellikle elinde altılı olan ya da altın borcu olan vatandaşlar uzman isimlerin açıklama ve tahvillerine de önem veriyor. Uzun süre boyunca düşüş eyleminde olan 6 piyasaları normale döndü. Ünlü Ekonomist İslam Memiş'ten de altın fiyatları ile ilgili yeni tahminler geldi. Peki, altın ne kadar olacak? Altın fiyatları düşecek mi Yoksa çıkacak mı?

islam-memis-bombayi-patlatti-altin-roket-gibi-firlayacak-kritik-gun-belli-oldu-2

Altın Fiyatları Ne Kadar Olacak?

Yaptığı yorumlarla yatırımcı ve vatandaşı yön veren ünlü Ekonomist İslam Memiş altın piyasalarında son durumu değerlendirdi. Öngörülerini paylaşan Ekonomist, alım yapmak için hala uygun zamanların olduğunu söyledi. Kısa süre sonra seçime atmosferinin başlayacağını hatırlatan ünlü Ekonomist, altın fiyatlarının o tarihten itibaren alım fırsatı vermeyeceğini de sözlerine ekledi.

Yapı Kredi Kendi Rekorunu Kırdı! 31,000 TL Promosyon Cepleri Doldurdu Yapı Kredi Kendi Rekorunu Kırdı! 31,000 TL Promosyon Cepleri Doldurdu

Gram Altın Tahminlerini Değiştirdi

İslam Memiş, Altın piyasasında toparlanma döneminin başladığını hatırlatarak mart ayı ile birlikte yükselişin süreceğini söyledi. Gram altın fiyatlarında ilk tahmininin 1200 TL olacağını belirten İslam Memiş, Nisan ayından itibaren bu rakamın daha da üstüne çıkılacağını vurguladı. Gram altın fiyatları ile ilgili daha önce 1450 TL seviyesini işaret eder Ekonomist bu konuda tahminlerini de değiştirdi. Seçim atmosferinin başlaması ile birlikte altını yukarı yönlü bir ivme kazanacağını söyleyen İslam Memiş gram altın fiyatları ile ilgili yeni tahmininin 1550 TL olduğunu dile getirdi.

islam-memis-bombayi-patlatti-altin-roket-gibi-firlayacak-kritik-gun-belli-oldu-1

Altın Almak İçin En Uygun Zaman

Altın piyasası ile ilgili değerlendirmelerine devam eden Ekonomist, Mart ayının altın almak için en uygun zaman olduğunu ifade etti. Kesinlikle açıklamalarının bir yatırım tavsiyesi olmadığını da sözlerine ekleyen Memiş, ancak bu seviyelerim bir daha gelmeyeceğini çünkü seçimle birlikte altın fiyatlarının üzerindeki baskının kalkacağını dile getirdi.