Devlet tarafından ihtiyaç sahiplerine ek ödeme yapılmaya devam ediliyor. Özellikle şu soğuk kış günlerinde bir işte çalışıp da kendi isteği ve kusuru dışında işsiz kalan vatandaşlara ödenen ödemeler dikkat çekmektedir. Devlet tarafından ödenen yardımlar arasında yer alan işsizlik maaşı ödemeleriyle ilgili yeni detaylar gelmeye başladı. Kendi isteği ve kusuru dışında işsiz kalan kişiler 30 gün içerisinde e-devlet üzerinden başvuru yaparsa 2.568 TL ile 5.137 TL arasında ödemeden faydalanabilecek.

İşten çıkarılan kişiler hemen vakit kaybetmeden 30 gün içerisinde başvuru yapmadığı takdirde işsizlik maaşı ödemesinden faydalanamamaktadır. İhtiyacı olan işsizlere en çok 5.137 TL ödeme yapılmasına karar verilirken en az 2.568 TL ödeme yapılacak. Yapılan ödemeler İŞKUR veya e-Devlet üzerinden yapılacak olup e-devlet üzerinden başvuru yaptığınızda hesabınıza her ay düzenli olarak yatırılacak.

5137 TL Ödeme Yapılacak!

İŞKUR üzerinden çalışmadığı tespit edilen, kendi istek ve kusuru dışında işten çıkarılan vatandaşlara yeni iş bulana kadar en az 2.568 TL en fazla ise 5.137 TL ödeme yapılacağı duyuruldu. Yapılacak ödemeler vatandaşların hesabına yatırıldığı gibi PTT üzerinden de çekilebilmektedir. Asgari ücrete zam gelmeden önce 2022 yılında en düşük işsizlik maaşı 2.568 TL olarak ücretlendirilirken en yüksek işsizlik maaşı ise 5.137 TL olarak belirlendi. Bu ödemeden faydalanmak isteyen kişilerin hem 30 gün içerisinde başvuru yapması hem de kendi kusuru dışında işsiz kalması gerekir.

330 TL Kantin Yardımı Başvuruları Bitti Bitecek! Evde Öğrenciniz Varsa Geç Kalmayın 330 TL Kantin Yardımı Başvuruları Bitti Bitecek! Evde Öğrenciniz Varsa Geç Kalmayın

Devlet tarafından verilen ödemeden faydalanmak için elbette bazı şartlar bulunmaktadır. Bu şartlar arasında hizmet akdinin sonlanmadan önceki son 120 gün hizmet akdine tabii olmak, son 3 yıl içerisinde en az 600 gün işsizlik sigortası primi ödemiş olmak, işten ayrıldıktan 30 gün içerisinde en yakın İŞKUR birimine şahsen ya da elektronik ortamda başvuru yapmak şarttır. 30 gün geçtikten sonra kendi isteğiniz dışında işsiz kalsanız bile işsizlik maaşı başvurusu yapmanıza imkan tanınmamaktadır.